Poświęć godzinę dla Ziemi. Światła zgasną także w Chorzowie

Poświęć godzinę dla Ziemi. Światła zgasną także w Chorzowie
Światła zgasną m.in. w Urzędzie Miasta, a także na Stadionie Śląskim.fot. własne

W wielu miastach dziś wieczorem zostanie zgaszone światło w ramach akcji „Godzina dla Ziemi”. Nie inaczej będzie w Chorzowie.

Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody (WWF) już 16 raz na świecie i jednocześnie 15 raz w Polsce organizowana jest akcja „Godzina dla Ziemi”. Polega ona na tym, że w ostatnią sobotę marca o godzinie 20.30 na godzinę należy zgasić światło. Jest to symboliczny wyraz troski o naszą planetę. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Razem dla Planety”, a dodatkowo ma być także wyrazem solidarności z Ukrainą.

Wydarzenie odbędzie się już dziś. W Chorzowie do akcji przyłączył się tradycyjnie Urząd Miasta. Światła w magistracie zostaną zgaszone na godzinę.

– Zgasimy oświetlenie naszego urzędu. Zachęcamy również Was do zgaszenia jutro domowego oświetlenia na godzinę! – czytamy na profilu Chorzowa.

Stałym uczestnikiem akcji jest także Stadion Śląski. Kocioł Czarownic także wyłączy na 60 minut swoje oświetlenie. Z tej okazji włodarze obiektu przypominają, że w swojej codziennej działalności uwzględniają dbanie o środowisko m.in. przez gromadzenie deszczówki i wykorzystanie jej np. do podlewania murawy, utworzenie farmy fotowoltaicznej, czy też zapewnieniem bezpłatnej komunikacji publicznej w ramach wydarzeń organizowanych na stadionie.

– Ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka. Musimy dbać o naszą planetę jak i o własne zdrowie. Mam nadzieję, że akcja skłoni wszystkich do refleksji i – Ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka. Musimy dbać o naszą planetę jak i o własne zdrowie. Mam nadzieję, że akcja skłoni wszystkich do refleksji i obudzi w ludziach szacunek do zasobów naturalnych Ziemi. Rozumiejąc wagę problemu, w naszej działalności wciąż staramy się wdrażać kolejne proekologiczne rozwiązania, a ochrona środowiska jest jednym z celów zrównoważonego rozwoju naszej spółki – mówi Jan Widera prezes Stadionu Śląskiego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa