Reklama:


Martyna Guzy z III LO w Chorzowie wyróżniona podczas 42. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Martyna Guzy z III LO w Chorzowie wyróżniona podczas 42. Przeglądu Piosenki Aktorskiej
Ogromny talent uczennicy "Batorego" został doceniony przez jury prestiżowego festiwalu.fot. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Licealistka została doceniona podczas 42. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Prestiżowy festiwal jakim jest Przegląd Piosenki Aktorskiej swój początek miał w 1976 roku we Wrocławiu. W jego trakcie odbywa się Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki, a także cykl koncertów i spektakli muzycznych. W wydarzeniu uczestniczą początkujący artyści jak i również aktualne gwiazdy polskiej sceny.

Podczas tegorocznej, 42. edycji festiwalu na scenie Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu mogliśmy zobaczyć uczennicę III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie – Martynę Guzy. Została ona wyróżniona we wspomnianym Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki za wykonanie ludowej piosenki opracowanej przez zespół Sutari pt. „Idzie Niedźwiedź”. Jury doceniło młodą artystkę za minimalizm i wrażliwość w swoim występie.

W ramach wyróżnienia Martyna otrzymała Nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, którą jest 50 godzin sesji nagraniowej w Studiu Nagrań (w tym: nagranie, miks i mastering). Oprócz tego artystka zdobyła także specjalną nagrodę RAM im. Moniki Jaworskiej. Licealistka odebrała statuetkę w kształcie pantofla na wysokim obcasie oraz Tour de RAM (udział w wybranych programach i podcastach Radia RAM)

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości