Reklama:


Najbardziej wyczerpujący moment już za nimi. Ruch szykuje się do hitu

Najbardziej wyczerpujący moment już za nimi. Ruch szykuje się do hitu
Ruch rozstrzygnął mecz we Wrocławiu na początku II połowy. Cztery bramki zdobyła w tym fragmencie Klaudia GrabińskaFot. Marcin Bulanda

Cztery zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki – to bilans KPR Ruch Chorzów w marcu 2022 r. Najtrudniejszy miesiąc w sezonie „Niebieskie” zakończyły we Wrocławiu, pokonując AZS-AWF Handball 27:21.

Założeniem na spotkanie z ostatnim zespołem tabeli I ligi (gr. B) było jak najszybsze wypracowanie dużej przewagi. „Zamknięcie” meczu w 15-20 minut. Nie do końca to się „Niebieskim” udało, bo prawie przez całą pierwszą połowę AZS-AWF Handball Wrocław dotrzymywał im kroku.

Wprawdzie w 4. minucie było już 3:1 dla Ruchu, ale później nieoczekiwanie do głosu doszły gospodynie. Mariola Wałowska zdobywała bramkę za bramką (aż 6 w tej połowie) i w 17. minucie na tablicy widniał sensacyjny rezultat – 10:8 dla Wrocławia. Ostatnia ekipa tabeli prowadziła jeszcze w 22. minucie (11:10). Później faworyt z Chorzowa w końcu zabrał się do roboty, wypracowując przed zejściem na przerwę trzy gole przewagi (15:12).

Mecz został rozstrzygnięty w pierwszym kwadransie po przerwie, wygranym przez „Niebieskie” 8:2 (m.in. cztery gole Klaudii Grabińskiej). W końcówce wrocławianki nieco zmniejszyły rozmiary porażki.

Ruch skończył najtrudniejszy miesiąc w roku (7 meczów w ciągu 24 dni) z bilansem: 4 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki (obie w MOL Lidze), a teraz przygotowywać się będzie do spotkania, które ma ogromne znaczenie w walce o awans do PGNiG Superligi Kobiet. W sobotę, 2 kwietnia (godz. 20.00), podopieczne Jarosława Knopika podejmą wicelidera tabeli MTS Żory (wyprzedzają go o 3 punkty, ale rozegrały o jeden mecz więcej).

16. kolejka I ligi (grupa B)
AZS-AWF Handball Wrocław – KPR Ruch Chorzów 21:27 (12:15)
Wrocław:
Glabik, Lipiec, Matczyńska – Wałowska 7, Maziarz 6, Pytel 4, Łuszczyńska 2, Gwóźdź 1, Kazimierz 1, Fryśna, Płaza.
Ruch: Ciesiółka, Knapik – Jasinowska 1, Polańska 3, Wilczek 1, Tyszczak 1, Kolonko 5, Doktorczyk, Masiuda, Kavalova 3, Kiel 1, M. Gryczewska 1, Radlak 3, Grabińska 4, Masałowa 2, Stokowiec 2.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości