Reklama:


Nie ma na nich mocnych! Irex Gaz znów mistrzem ChLF

Nie ma na nich mocnych! Irex Gaz znów mistrzem ChLF

W tym sezonie grali najrówniej, a tytuł przypieczętowali efektownym 6:0 z Antmarem. Piłkarze Irex Gazu już po raz dziewiąty (!) zdobyli mistrzostwo Chorzowskiej Ligi Futsalu.

Najpierw były tytuły wywalczone w latach 2003 i 2004 – jako Marex. Następnie – pod tym samym szyldem – mistrzowski hat-trick w latach 2013-2015. W 2018 r. drużyna rozpoczęła „złotą serię” już jako Irex Gaz. Wygrywała także w latach 2019 i 2020, a także w sezonie 2021/22 (poprzedni został anulowany z powodu pandemii).

Zdobycie dziewiątego tytułu Irex Gaz przypieczętował w przedostatniej kolejce, gładko pokonując Antmar 6:0. Nowy-stary mistrz w tym sezonie unikał wpadek, doznał tylko jednej porażki (z Mateco w pierwszej rundzie). Wprawdzie Irex Gaz ma dopiero trzecią ofensywę w lidze (74 gole), ale za to znakomicie broni (tylko 23 stracone bramki).

Kto będzie wicemistrzem? O tym zadecyduje ostatnia kolejka, która odbędzie się 10 kwietnia. Fizjo Factory ma dwa punkty przewagi nad Mateco. Jeśli nie pozwoli się przegonić, zdobędzie czwarty z rzędu, a siódmy w historii srebrny medal.

Nie znamy także odpowiedzi na pytanie: „Kto – razem z Dam Packiem – opuści najwyższą klasę rozgrywek?”. Zagrożone są aż trzy zespoły: Autor Team (16 pkt.), ZPM Kuś (15) oraz Victoria (14). W ostatniej kolejce jako pierwszy zagra Autor Team – przeciwko Bryce. Następnie Victoria zmierzy się z Antmarem, a na koniec „Kusie” z Mateco.

Pozostaje wreszcie kwestia króla strzelców. Najbliżej korony jest Robert Wolniewicz z Mateco (19 bramek), który o jedno trafienie wyprzedza Artura Zygarskiego (Irex Gaz), o dwa Martina Markosyana (Fizjo Factory), zaś o trzy Michała Tkacza (z Mateco). Ten ostatni w minioną niedzielę pokonywał bramkarza z Klimzowca aż siedem razy!


17. kolejka
Irex Gaz – Antmar Silesia 6:0

Lokwenc 3, Kaczmarczyk, Rymaszewski, Wysocki;
Fizjo Factory – Dam Pack 5:0 (walkower)
Dam Pack nie stawił się na zawody;
Mateco – Klimzowiec 11:5

M. Tkacz 7, Ćwielong 2, Tukaj, Wolniewicz – Malik 2, Pleszak 2, Karwiński;
Bryka – ZPM Kuś 8:2
Walczak 3, Bielanik 2, Grudzień 2, Wąsik – Niśkiewicz, Szczotka;
Victoria Klimzowiec – Autor Team 3:3
Błaszkiewicz, Linkiewicz, K. Winciersz – Czopnik, M. Matusiak, Szendrak.

Tabela: Irex Gaz 44 pkt., Fizjo Factory 39, Mateco 37, Bryka 34, Antmar Silesia 21, Klimzowiec 21, Autor Team 16, ZPM Kuś 15, Victoria Klimzowiec 14, Dam Pack 3.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości