Pora wytropić wiosnę! II LO w Chorzowie organizuje konkurs fotograficzny

Pora wytropić wiosnę! II LO w Chorzowie organizuje konkurs fotograficzny
Wiosna to czas, który jest także wyjątkowym okresem dla miłośników fotografii.fot. II LO im. J. Ligonia w Chorzowie

Z każdym kolejnym dniem na zewnątrz robi się coraz bardziej wiosennie. Z tej okazji II Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Ligonia w Chorzowie przygotowało konkurs fotograficzny.

Coraz lepsza pogoda sprzyja nie tylko aktywnościom sportowym oraz innym formom rekreacji na świeżym powietrzu. Obecna aura jest także idealnym okresem dla amatorów fotografii, którzy starają się uchwycić przed obiektywem budzącą się do życia przyrodę, a także inne elementy zwiastujące nadejście wiosny.

W związku z tym II Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Ligonia w Chorzowie organizuje konkurs fotograficzny „Na tropie wiosny”. Jest on przeznaczony dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Chorzowa, Świętochłowic, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej i Bytomia.

Tematem prac mogą być ludzie, przyroda, przedmioty, ciekawe miejsca związane z nadejściem wiosny. Przedłożyć do konkursu można maksymalnie 3 fotografie. Muszą mieć one formę papierową, niezbędne jest także dołączenie kopii cyfrowej. Tak przygotowaną pracę należy przesłać na adres: II II Liceum Ogólnokształcące im. J. Ligonia ul. 3-go Maja 22 41-500 Chorzów (z dopiskiem KONKURS FOTOGRAFICZNY „Na tropie wiosny”) oraz na adres: a.gliga.ligon@gmail.com.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest do końca maja br. W ramach podsumowania odbędzie się wernisaż, podczas którego nastąpi uroczyste wręczenie nagród.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa