Chcesz wiedzieć więcej o Amelungu? Powstały specjalne tablice i aplikacja

Chcesz wiedzieć więcej o Amelungu? Powstały specjalne tablice i aplikacja
Teraz oprócz rekreacji i odpoczynku na Amelugnu można nabyć także garść ciekawej wiedzy.fot. Miasto Chorzów

Jeżeli często odwiedzacie chorzowski Amelung w celach wypoczynkowo – rekreacyjnych, to od teraz możecie dołożyć do tego porcję wiedzy. Na jego terenie powstały specjalne tablice informacyjne, a to nie wszystko.

Amelung od momentu rewitalizacji stał się jednym z ulubionych miejsc chorzowian. Latem na jego terenie bawiące się dzieci, spacerujący ludzie, a także ci odpoczywający na ławkach są stałym widokiem na dawnym poprzemysłowym zapadlisku. W ostatnim czasie odbyły się prace przy mniejszym, bardziej dzikim stawie. Dzięki temu mieszkańcy mogą relaksować się także w tamtym rejonie. Miejsce to jest także domem dla wielu zwierząt, a także roślin. Od teraz chorzowianie mogą dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na ich temat.

– Drugi staw jest nieco bardziej „dziki”, a to oznacza, że w spokoju żyją tam różne ryby i nieduże zwierzęta – czytamy na stronie miasta.

Tablice i aplikacja do sprawdzenia wiedzy

Na terenie kompleksu pojawiły się specjalne tablice informacyjne przygotowane przez Urząd Miasta w Chorzowie. Można na nich zapoznać się z wiadomościami na temat fauny i flory Amelungu. To jednak nie wszystko. Wspomniane tablice związane są z aplikacją „Quiz Amelung”, dzięki której w ciekawy sposób można sprawdzić swoją wiedzę, a jednocześnie dobrze się bawić podczas jednego z rekreacyjnych wypadów.

Aplikację „Quiz Amelung” można pobrać TUTAJ.

Całość powstała w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej w ramach projektu pn.: „Przebudowa systemów napowietrzania i obiegu wody dla zapewnienia prawidłowej gospodarki wodnej w stawach Amelung sposobem na skuteczną ochronę siedlisk cennych przyrodniczo w Chorzowie” w ramach Poddziałania 5.4.1. Ochrona różnorodności biologicznej ZIT, wniosek nr: 080H/16

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości