Nowe ustalenia ws. morderstwa w Parku Śląskim. Jest narzędzie zbrodni

Nowe ustalenia ws. morderstwa w Parku Śląskim. Jest narzędzie zbrodni
Śledczy ustalili kolejne fakty ws. morderstwa do jakiego doszło w Parku Śląskim.fot. policja

Chorzowska prokuratura intensywnie pracuje nad sprawą morderstwa do jakiego doszło na terenie Parku Śląskiego w ubiegły weekend. Zabezpieczono m.in. narzędzie zbrodni.

Wczoraj informowaliśmy o morderstwie do którego doszło w nocy z 26 na 27 marca. Zamaskowany napastnik podbiegł do samochodu, w którym przebywała kobieta i mężczyzna. Agresor otwarł drzwi od strony pasażera i zadał kilkanaście ciosów nożem 30-latkowi. Ofiara wyszła na zewnątrz i próbowała się bronić. Niestety mężczyzna mimo reanimacji zmarł na terenie katowickiego szpitala gdzie przewiozła go partnerka.

CZYTAJ WIĘCEJ: Morderstwo w Parku Śląskim. Nie żyje 30-letni dziennikarz

Nowe ustalenia. Narzędzie zbrodni w rękach śledczych

Denatem okazał się Paweł K. dziennikarz, który w ostatnich latach współpracował ze stacją TVN w Gdańsku, tworząc materiały m.in. do programu Dzień Dobry TVN. Mężczyzna pochodzi ze Śląska.

– Jak udało nam się ustalić dziennikarz od czterech miesięcy spotykał się z 33-letnią mieszkanką Jastrzębia-Zdroju. Para poznała się przez internet. Kobieta była ponoć w trakcie rozwodu – informuje Fakt.

Motywem zbrodni mogła być zazdrość męża Eweliny K. Śledczy zatrzymali wspólnego znajomego będącego w trakcie rozwodu małżeństwa. Istnieje prawdopodobieństwo, że mężczyzna pomagał w zacieraniu śladów. Z informacji przekazanych przez prokuraturę, mężczyzna został przesłuchany i umieszczony w tymczasowym areszcie.

– Z naszych informacji wynika, że śledczy chcą przesłuchać męża Eweliny Ż., ale nie potrafią go znaleźć – podaje do wiadomości portal Ślązag.pl

Funkcjonariusze na miejscu zbrodni znaleźli także nóż kuchenny, którym posługiwał się napastnik,a także zabezpieczyli materiał biologiczny. Na 30 marca zaplanowana jest sekcja zwłok ofiary.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa