Mamy to! Na Stadionie Śląskim Polska znów awansowała na mundial!

Kapitan Robert Lewandowski i pozostali kadrowicze po wygranej ze Szwecją świętowali awans na MŚ w okolicznościowych koszulkach z napisem „Kierunek Katar”Fot. Marcin Bulanda

Po raz czwarty w historii reprezentacja Polski wywalczyła na Stadionie Śląskim w Chorzowie awans na mistrzostwa świata. Po golach Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego Biało-Czerwoni pokonali Szwecję 2:0! Zobacz zdjęcia.

„Kocioł Czarownic” po raz kolejny okazał się szczęśliwym miejscem dla reprezentacji Polski. Wtorkowy mecz ze Szwecją obejrzało 54078 kibiców, którzy stworzyli doskonałą atmosferę.

W finale baraży o awans na MŚ 2022 w Katarze bramki padały po przerwie. W 49. minucie Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Jespera Karlstroema na Grzegorzu Krychowiaku. Szwedzi dążyli do wyrównania, ale popełnili fatalny błąd w obronie. Piotr Zieliński w 72. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z Robinem Olsenem i podwyższył na 2:0. Biało-Czerwoni po zdobyciu drugiej bramki niepodzielnie panowali na boisku, mieli jeszcze kilka świetnych okazji do strzelenia trzeciego gola.

Selekcjoner Czesław Michniewicz poszedł w ślady Jacka Gmocha (pod jego wodzą kadra wywalczyła na Stadionie Śląskim awans na MŚ 1978), Antoniego Piechniczka (MŚ 1986) oraz Jerzego Engela (MŚ 2002).

Mistrzostwa świata w Katarze odbędą się w dniach 21 listopada – 18 grudnia 2022 r. Polacy poznają grupowych rywali już w piątek, 1 kwietnia (losowanie odbędzie się o godz. 18).

Zobacz zdjęcia z meczu Polska – Szwecja (Fot. Marcin Bulanda)