Reklama:


Mecz Polska – Szwecja. Policja zatrzymała pięć osób

Mecz Polska – Szwecja. Policja zatrzymała pięć osób
Policjanci czuwali nad właściwym bezpieczeństwem podczas meczu Polska - Szwecja.fot. KWP w Katowicach

Wczorajszy mecz Reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim wzbudzał wielkie emocje zarówno na boisku jak i trybunach. Nie obyło się bez incydentów podczas których musiała interweniować policja.

Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza pokonała wczoraj w Chorzowie Szwecję 2:0 (0:0) i tym samym zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, który wykorzystał rzut karny odgwizdany po faulu na Grzegorzu Krychowiaku. Autorem drugiej bramki został Piotr Zieliński. Pomocnik Napoli w sytuacji sam na sam z Olsenem nie dał szans golkiperowi.

Pięć osób zatrzymanych. Były wtargnięcia na murawę

Na trybunach Stadionu Śląskiego zasiadło wczoraj ponad 54 tys. kibiców. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwało 1200 policjantów, w tym 1000 ze Śląska i 200 z Krakowa oraz Warszawy. Mundurowi mogą być zadowoleni ze swojej pracy, chociaż nie obyło się bez kilku incydentów.

– Mecz przebiegł bez większych problemów. Zatrzymaliśmy tylko 5 osób. Niektórzy dopuścili się wejścia na murawę inni wypowiadali groźby karalne – mówi dla portalu Chorzowianin podinsp. Aleksandra Nowara, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Dwie z pięciu wspomnianych osób zostały zatrzymane przez stróżów prawa za wbiegnięcie na murawę i bieżnię Stadionu Śląskiego. Osoby te mogą ponieść dotkliwą karę. Grozi im za to do 3 lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna przewidziana w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Minimalna stawka wynosi 18 tys. zł.

Pozostali zatrzymani próbowali wnieść na stadion materiały pirotechniczne, nie stosowali się do pleceń służby porządkowych, a także stosowali groźby karalne. Warto dodać, że wiele pracy mieli także policjanci z drogówki, którzy czuwali nad właściwą organizacją ruchu. W szczególności musieli uporać się z dużym natężeniem pojazdów na DK79.

– Mamy nadzieję, że kolejne spotkania na Stadionie Śląskim przebiegną równie bezpiecznie, a data 29 marca 2022 roku zapisze się na stałe na kartach historii tego legendarnego obiektu – podsumowują mundurowi.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości