Ruch Chorzów – KKS Kalisz. Indywidualne wyróżnienia zawodników i świetna postawa na trybunach

Ruch Chorzów – KKS Kalisz. Indywidualne wyróżnienia zawodników i świetna postawa na trybunach
Kibice Ruchu Chorzów ponownie stawili się na Cichej w imponujacej ilości.fot. Marcin Bulanda

Zwycięstwo Ruchu Chorzów z KKS Kalisz zapewniło Niebieskim przede wszystkim cenne trzy punkty i kontakt z czołówką. Oprócz tego na indywidualne wyróżnienia zasłużyli niektórzy zawodnicy, a kibice spisali się wzorowo.

Przypomnijmy, że podopieczni Jarosława Skrobacza po trudnym spotkaniu wygrali w niedzielę z KKS Kalisz 1:0 (1:0). Dzięki temu chorzowianie mają na swoim koncie 47 punktów i w dalszym ciągu gonią Chojniczankę, która wyprzedza ich o 4 oczka.

Niebiescy ponownie w jedenastce kolejki

Gola na wagę zwycięstwa w meczu z kaliszanami zdobył niezawodny Daniel Szczepan. Napastnik wykorzystał zgranie Kasolika głową w pole karne i pewnie wykończył akcję. Od momentu wznowienia rozgrywek po przerwie zimowej była to już 5 bramka zdobyta przez byłego gracza GKS-u Jastrzębie.

Forma „Szczepka” została doceniona przez tygodnik „Piłka Nożna” i atakujący ponownie znalazł się w jedenastce kolejki. Oprócz niego w zestawieniu uplasował się także Remigiusz Szywacz.

– W ciągu 90 minut gry zanotował m.in. 86% dokładności podań i zanotował 8 przechwytów, uczestniczył także w największej liczbie akcji – czytamy na stronie Ruchu Chorzów.

Przypomnijmy, że defensor trafił na Cichą w zimowym okienku i z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem Niebieskich zaliczając w każdym dotychczasowym meczu z „eRką” na piersi pełne 90 minut.

Świetna frekwencja i powroty na Cichą

Na wysokości zadania stanęli ponownie kibice Ruchu. Fani stawili się w niedzielę na Cichą w ilości 7214 osób. To druga najwyższa frekwencja na domowym spotkaniu Niebieskich w obecnym sezonie. Lepszy wynik padł tylko podczas październikowego starcia ze Stalą Rzeszów. Wówczas na trybunach pojawiło się 7886 osób.

– Dzięki wysokiej frekwencji podczas spotkania z KKS Kalisz, średnia widzów na stadionie przy Cichej przekroczyła w tym sezonie 6 tys., a procent zapełnienia wzrósł do 70. Dziękujemy kibicom za liczną obecność i gorący doping – informuje Ruch za pośrednictwem strony internetowej.

Obejrzeć można już także tradycyjne kulisy przygotowane przez klubową telewizję. W ubiegły weekend na Cichej pojawiło się kilka znajomych twarzy m.in. byli gracze Ruchu jak Michał Pulkowski, Mateusz Bogusz czy też Filip Starzyński.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości