Stado wielbłądów w zoo znowu się powiększa! Roxi zamieszkała w Chorzowie

Stado wielbłądów w zoo znowu się powiększa! Roxi zamieszkała w Chorzowie
Roxi to kolejny wielbłąd, który w ostatnim czasie zawitał do chorzowskiego zoo.fot. Śląski Ogród Zoologiczny

W chorzowskim zoo pojawiła się nowa lokatorka. Szeregi stada wielbłądów zasiliła Roxi, która jest piątą samicą tego gatunku w śląskim ogrodzie!

Do zoo w Chorzowie regularnie sprowadzone są nowe zwierzęta. W ostatnim czasie informowaliśmy o pojawieniu się na Śląsku traszek wietnamskich, a wcześniej cieszyliśmy się wiadomością o pozostaniu w naszym mieście samic gepardów, które miały trafić do Moskwy.

Kolejna samica wielbłąda zasili chorzowskie stado

W lutym br. z ogrodu zoologicznego w Ostrawie na Śląsk przyjechała wielbłądzica Molly. Stała się ona czwartą samicą ze stada liczącego łącznie 5 osobników. Na tym jednak nie koniec. Chorzowskie zoo za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało, że do gromadki dołączyła Roxi. Przybyła ona do nas z holenderskiego ogrodu DierenPark Amersfoort.

W niedzielę Roxi obchodziła swoje drugie urodziny. W komentarzach możecie złożyć jej spóźnione życzenia – przekażemy je solenizantce! – zachęca zoo na swoim profilu na Facebooku.

Wielbłądy dwugarbne występują na dzikich stepach centralnej Azji, głównie w Mongolii i Chinach. Pierwsze baktriany – jak nazywany jest także ten gatunek – zostały udomowione około 2500 r. p.n.e. W przeciwieństwie do odmiany jednogarbnej mają one tęższą budowę, mniejsze rozmiary, a także są o wiele bardziej owłosione. Zwierzęta te przygotowane są na trudne pustynne warunki, zarówno podczas podróżowania jak i wytrzymywania zimnych nocy, które są charakterystyczne dla tego rejonu. Ciekawostką jest, że baktriany mogą wypić jednorazowo 120 litrów wody, a w kolejnych dniach nie sięgnąć nawet po jedną kroplę. Dorosłe osobniki ważą nawet nawet 800 kg!

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa