Reklama:


Handlarze szykują się na zmianę. Radni podjęli decyzję ws. opłaty targowej

Handlarze szykują się na zmianę. Radni podjęli decyzję ws. opłaty targowej
Opłata targowa w Chorzowie przechodzi do historii. Skorzystają na tym handlarze i klienci.fot. Mariusz Banduch

Użytkownicy chorzowskich targów mają powody do radości. Podczas dzisiejszej sesji radni pochylili się nad kwestią opłaty targowej.

Targowiska cieszą się ogromną popularnością. Wielu mieszkańców decyduje się na zakupy produktów z bazarów, aniżeli dużych sklepów. Często można nabyć na nich wysokiej jakości produkty, zwłaszcza jeżeli chodzi i żywność jak choćby warzywa i owoce.

Koniec z opłatą targową w Chorzowie

W Chorzowie funkcjonują zorganizowane targowiska, które także cieszą się sporym zainteresowaniem. Lokalnych handlarzy ucieszy zatem przyjęcie na dzisiejszej sesji Rady Miasta uchwały odnośnie zniesienia opłaty targowej.

– Zniesienie opłaty targowej ma na celu wsparcie lokalnego, często rodzinnego biznesu i zwiększenie konkurencyjności mikro i małych przedsiębiorstw – czytamy w komunikacie miasta.

Dzięki takiemu rozwiązaniu skorzystają zarówno handlarze jak i mieszkańcy. Brak opłaty będzie oznaczać niższe koszty utrzymania biznesu, a to może z kolei wpłynąć na obniżkę cen oferowanych produktów.

Decyzja podyktowana jest także skutkami z jakimi zmaga się gospodarka po pandemii COVID-19. Wiele branży, w tym targowa do dziś odczuwa skutki tych miesięcy, w których prowadzenie działalności nie było możliwe.

Władze zaznaczają, że finanse miasta nie ucierpią na takiej decyzji, bowiem dochody z poboru opłaty targowej nie były duże, a jego koszty są wysokie i występuje niska skuteczność egzekucji.

– Wprowadzone nowe zwolnienie podatkowe z opłaty targowej jeszcze bardziej obniży dochody miasta z tego tytułu i utrudniłoby weryfikację osób, które są uprawnieni do tego zwolnienia – informuje miasto.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości