Władze Tarnopola podziękowały chorzowianom za okazaną pomoc

Władze Tarnopola podziękowały chorzowianom za okazaną pomoc
Medal przekazany przez mera Tarnopola jest wyrazem wdzięczności dla wszystkich chorzowian.fot. Miasto Chorzów

Chorzów od samego początku wojny na Ukrainie aktywnie angażuje się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta władze Tarnopola wyrazili wdzięczność wobec naszego miasta.

Wojna na Ukrainie jest bez wątpienia kolejnym tragicznym wydarzeniem w historii świata. W tej trudnej sytuacji dla naszych wschodnich sąsiadów niezbędne było okazanie wsparcia i realnej pomocy.

Chorzów już w pierwszym dniu konfliktu zbrojnego nie pozostał obojętny na los Ukraińców. Zabezpieczenie środków finansowych, zbiórka darów w Centrum Integracji Międzypokoleniowej, transport rzeczy na Ukrainę, kwaterowanie uchodźców – to tylko niektóre z podjętych działań. Nic nie udałoby się gdyby nie mieszkańcy, którzy aktywnie włączyli się w rozmaite inicjatywy.

Mer Tarnopola wyraził wdzięczność wobec wszystkich chorzowian

Chorzowska pomoc na terenie Ukrainy była skierowana głównie do naszego miasta partnerskiego – Tarnopola. Nad Seret ze Śląska wyjechały liczne tiry z darami, które zostały przekazane przez mieszkańców podczas wspomnianej zbiórki w Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Dodatkowo władze Chorzowa są w stałym kontakcie z merem ukraińskiej miejscowości.

Podczas dzisiejszej sesji radni ponownie połączyli się za pomocą transmisji z władzami Tarnopola. Serhij Nadał wyraził wdzięczność wobec całej społeczności Chorzowa za okazane wsparcie w tej trudnej sytuacji. Za pośrednictwem dr Bartłomieja Osadnika prezesa Fundacji Afriquia mer przekazał na ręce wiceperezydenta Marcina Michalika medal, który jest wyrazem wdzięczności dla naszych mieszkańców.

– Mer wyraził wdzięczność za pomoc dla jego miasta i Ukrainy. Wyrazem tego jest medal dla Miasta Chorzowa, który odebrał wiceprezydent Marcin Michalik – informuje miasto

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa