30 lat minęło jak jeden dzień! Jubileusz chorzowskiego MORiS-u

30 lat minęło jak jeden dzień! Jubileusz chorzowskiego MORiS-u
Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu jest ważną jednostką dla wielu chorzowian.fot. własne

Dziś Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie obchodzi okrągłe urodziny! Minęło 30 lat od powołania przez władze jednostki, która na stałe wpisała się w życie i historię naszego miasta.

Dokładnie 1 kwietnia 1992 r., władze Chorzowa podjęły decyzję o utworzeniu Miejskiego Rekreacji i Sportu w Chorzowie, którego głównym zadaniem aż po dziś dzień jest uaktywnienie mieszkańców w dziedzinie rekreacyjno – sportowej, a także poprawienie bazy sportowej. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat jednostka znacznie się się rozwinęła i obecnie zarządza kilkunastoma obiektami na terenie Chorzowa, a także organizuje liczne wydarzenia, które na stałe wpisały się w kalendarz naszego miasta.

– 30 lat upłynęło bardzo szybko, a jednak gdy spojrzymy wstecz widzimy jak wiele się wydarzyło: rosnąca ilość zarządzanych obiektów; nieustanne rozwijanie  infrastruktury; nowe pomysły i dyscypliny; imprezy od rangi mistrzowskiej po rekreacyjne – czytamy na stronie internetowej MORiS-u.

Konkursy z okazji jubileuszu

Dziś mija okrągłe 30 lat od powstania MORiS-u. Z tej okazji jednostka pochwaliła się okazjonalnym logo, a także ogłosiła jubileuszowe konkursy. Pierwszy z nich dotyczy hasła reklamowego promującego ośrodek. Zabawa składa się z dwóch etapów. Na początek należy zdobyć specjalną książeczkę i zebrać w niej 4 naklejki, które potwierdzają udział w poszczególnych imprezach. Obie rzeczy rozdawane będą na podczas następujących wydarzeń:

 • Zawody w narciarstwie i snowboardzie 05.02.2022
 • Chorzowska Dycha – bieg uliczny na 10 km 24.04.2022
 • Wiosenne Święto Wody – zawody pływackie 07.05.2022
 • Uwolnij Swoją Energię – maraton fitness 14.05.2022
 • Turniej o Złotą Rakietę 21.05.2022
 • Cykl Zawodów Grand Prix w Padlu V – IX 2022
 • Otwarte Mistrzostwa Chorzowa w Darcie 25.06.2022
 • Śniadanie na trawie – impreza rekreacyjna 25.06./02.07.2022
 • Turnieje Rodzinne – 3 zawody rodzic + dziecko Ferie zimowe/wakacje letnie
 • Wakacyjny Turniej Tenisa Ziemnego 20.08.2022
 • Turniej Streetballa 20.08.2022
 • Chorzowski Rajd Rowerowy 11.09.2022
 • Otwarte Mistrzostwa Chorzowa w Tenisie Stołowym X 2022
 • Chorzowska Liga Siatkówki Plażowej V- VIII 2022

Po zebraniu wspomnianych czterech naklejek do książeczki należy wpisać proponowane hasło promocyjne i dostarczyć ją do działu organizacji imprez, który znajduje się w hali przy ul. Dąbrowskiego 113.

– Jury złożone z pracowników MORiS wybierze zwycięskie hasło oraz przyzna dziewięć wyróżnień. Nagrody będą bardzo atrakcyjne, na przykład weekendowe wyjazdy do dowolnego hotelu sieci Focus. Uwaga, uczestnicy już odbytych imprez w 2022 roku – zawodów narciarskich i turnieju rodzinnego na lodzie – mogą się zgłosić po książeczki i otrzymają naklejki za te imprezy – informują organizatorzy.

Drugi konkurs przeznaczony jest dla uczestników stałych zajęć indywidualnych (basen, fitness i aqua fitness, siłownia, sauna w Centrum Rekreacji i Wdzięku, plażówka, padel, lodowisko) mogą zgłosić się na danym obiekcie po odbiór karty do zbierania pieczątek. Podczas każdej wizyty na zajęciach będą dostawać pieczątkę, a po zdobyciu trzydziestu, kartę będzie można wymienić na dowolny gadżet jak np. termosy, ręczniki, butelki turystyczne i torby. Akcja potrwa do 14 stycznia 2023 r. lub do wyczerpania zapasów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa