Reklama:


Lata pracy z dziećmi i młodzieżą zostały docenione. Prezes Ruchu Chorzów z wyjątkową nagrodą

Lata pracy z dziećmi i młodzieżą zostały docenione. Prezes Ruchu Chorzów z wyjątkową nagrodą
Wieloletnia praca szkoleniowa prezesa Ruchu Chorzów została doceniona.fot. Ruch Chorzów

Praca Seweryna Siemianowskiego za sterami chorzowskiego Ruchu jest godna podziwu. Prezes klubu w przerwie meczu z KKS Kalisz odebrał wyróżnienie za inne obowiązki, które wykonuje z wielkim zaangażowaniem od blisko 20 lat.

Podokręg Katowice Śląskiego Związku Piłki Nożnej jest organizatorem plebiscytu „Piłkarskie Brylanty”. Nagroda dedykowana jest dla zasłużonych trenerów i wychowawców młodzieży. W ocenie brany jest pod uwagę całokształt pracy na tej płaszczyźnie, a także ilość talentów, która wypłynęła na szerokie wody futbolowego świata.

Nikt nie ma tylu wychowanków

Podczas przerwy niedzielnego meczu Ruchu Chorzów z KKS Kalisz 1:0 (1:0) wspomniana nagroda została wręczona prezesowi Niebieskich Sewerynowi Siemianowskiemu.

– Tylu wychowanków w lidze czy zagranicą, ilu ma Seweryn Siemianowski, nie ma praktycznie nikt inny w województwie – mówił Stefan Mleczko, prezes Podokręgu Katowice, podczas wręczania statuetki.

Prezes 14-krotnego Mistrza Polski zajmuje się także od 2002 roku trenowaniem dzieci i młodzieży w UKS Ruch Chorzów. Spod jego skrzydeł wyszli tacy zawodnicy jak Martin Konczkowski, Artur Sobiech, Kamil Grabara czy obecny zawodnik Ruchu Patryk Sikora.

– Serdecznie pozdrawiam wszystkich moich wychowanków, zarówno tych, którym powiodło się w piłce, jak i tych, którym po prostu powiodło się w życiu. Dziś każdy z nich, widząc mnie, mówi „dzień dobry” i to dla mnie duża satysfakcja – mówił na łamach strony internetowej klubu prezes Seweryn Siemianowski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości