Ruch otrzymał wsparcie finansowe. Miasto przejęło kolejny pakiet akcji

Ruch otrzymał wsparcie finansowe. Miasto przejęło kolejny pakiet akcji
Miasto kolejny raz udzieliło wsparcia finansowego dla Ruchu przez przejęcie pakietu akcji.fot. Mariusz Banduch

W ubiegły czwartek doszło do podpisania aktu notarialnego, na mocy którego miasto przejęło kolejny pakiet akcji Ruchu Chorzów.

Chorzów stale wspiera finansowo bieżące funkcjonowanie 14-krotnego Mistrza Polski. Od lat część z nich trafia do klubowej kasy poprzez wykup akcji Ruchu. W ubiegły czwartek w kancelarii notarialnej Dagna Juszczyk w Katowicach doszło do podpisania aktu, na mocy którego miasto przejęło kolejny pakiet po cenie emisyjnej 1 zł.

– Dzisiaj podpisaliśmy akt notarialny, na mocy którego miasto Chorzów obejmuje kolejne akcje o wartości 900 tys. zł. Już wkrótce te środki pojawią się na koncie Ruchu. Chcemy podobną transakcję zrobić w sierpniu – mówił dla portalu Chorzowianin.pl zastępca prezydenta Marcin Michalik, który reprezentował miasto podczas podpisania aktu.

Jeżeli dojdzie do drugiej transakcji, łączna kwota udzielonego wsparcia, a jednocześnie zwiększenia akcjonariatu miasta wyniesie 1 800 000 zł. Dzięki czwartkowej operacji ogólny kapitał zakładowy klubu wzrósł z 54.730.789 zł do 55.630.789 zł.

– Jesteśmy ważnym akcjonariuszem, który co roku wspiera klub i chcemy to robić, bo mamy pewność, że środki przez ten zarząd klubu będą dobrze wydane – oświadcza wiceprezydent.

Podczas podpisania aktu obecny był prezes Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski, a także wiceprezes Marcin Stokłosa. Środki niebawem trafią na konto chorzowskiego klubu, a w okresie wakacji letnich Niebiescy mogą spodziewać się otrzymania obiecanej, kolejnej części.

– Dla nas są to bardzo istotne środki. Jesteśmy bardzo z tego zadowoleni, że udało się tę transakcję doprowadzić do skutku. Na pewno jest to kolejny ważny punkt w samym akcjonariacie klubu. Podwyższa się udział miasta, co jest dla nas ważne. Mam nadzieję, że dalej ta współpraca będzie tak wyglądała – komentował dla nas prezes Ruchu Seweryn Siemianowski.

Od momentu przejęcia sterów klubu przez Seweryna Siemianowskiego na Cichej trwa czas restrukturyzacji i odbudowy. Dzieje się tak za sprawą wytężonego działania pracowników, wsparcia kibiców, a także miasta. Efekty widoczne są także w sferze sportowej. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie Niebiescy wywalczyli awans do 2. ligi, a w obecnych rozgrywkach nadal liczą się o wejście do 1. ligi.

– Sukces sportowy musi mieć mocne podstawy organizacyjne, finansowe i infrastrukturalne. Jeżeli one są, to prędzej czy później przełożą się na wyniki sportowe i to widać. Trwa restrukturyzacja klubu i to pod każdym kątem. Trwa także jego odbudowa, pojawiły się już wyniki sportowe w zeszłym roku i liczę na awans również w tym sezonie, a jak nie to w następnym – ocenił w rozmowie z nami wiceprezydent Chorzowa.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa