Komputery przekazane przez chorzowian otrzymały drugie życie. Sprzęt trafił do SP nr 34

Komputery przekazane przez chorzowian otrzymały drugie życie. Sprzęt trafił do SP nr 34
Komputery, które otrzymały drugie życie dzięki firmie Dotify trafiły do SP nr 34.fot. Mariusz Banduch

Kolejne komputery, które otrzymały drugie życie dzięki firmie Dotify trafiły do jednej z chorzowskich szkół. Wspólna praca chorzowian i wspomnianej firmy przynosi wielką pomoc w edukacji dzieci.

Przypomnijmy, że w okresie pandemii COVID-19 miasto Chorzów wspólnie z firmą Dotify zorganizowało zbiórkę sprzętu komputerowego, który nie przyda się już dotychczasowym właścicielom. Dary można było składać w MDK Batory, Chorzowskim Centrum Kultury, a także Starochorzowskim Domu Kultury. Następnie wspomniana firma zajęła się kompletowaniem sprawnych zestawów komputerowych złożonych z otrzymanego sprzętu.

– W zeszłym roku postanowiliśmy wykonać akcję charytatywną, prośrodowiskową w ramach której mieszkańcy zamiast wyrzucać stare komputery mogli dostarczyć je do nas. My naprawiliśmy i odrestaurowaliśmy te sprzęty, tak aby one działały. Oddajemy je teraz po kolei różnym szkołom – mówi prezes i założyciel firmy Dotify Daniel Mięsopust.

Wczoraj odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu Szkole Podstawowej nr 34 im. Sportowców Hajduckich. Placówka otrzymała pięć sprawnych zestawów, które posłużą teraz uczniom podczas lekcji informatyki, a także dodatkowych zajęć.

– Cieszę się niezmiernie, że jesteśmy dziś odbiorcami tego sprzętu komputerowego. W imieniu całej społeczności naszej szkoły dziękuję za zaangażowanie firmie Dotify za organizację tego projektu i przekazanie naszej placówce zestawów komputerowych. Niewątpliwie posłużą one zdobywaniu dodatkowych umiejętności naszych uczniów – oznajmia Joanna Lewandowska, dyrektorka SP nr 34 w Chorzowie.

Łącznie firma skompletowała już 17 zestawów. W razie konieczności ponownej nauki zdalnej sprzętu będzie mógł zostać wydany najbardziej potrzebującym uczniom.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości