Poznaj system bezramowy

Poznaj system bezramowy

Drzwi i okna bezramowe to nowoczesny system zapewniający m.in. 100%-ową przejrzystość. Jest to alternatywna forma systemu ramowego, która świetnie zintegruje każde przestrzenie. Zamontowanie tego typu systemu na balkonie spowoduje otwarcie i optyczne powiększenie naszego pomieszczenia, a montaż we wnętrzu, jest najlepszym wyborem do zapewnienia wizualnie atrakcyjnego przeszklenia. Ale są dodatkowe zalety. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób system bezramowy może zrewolucjonizować każdy dom.

Poczcie nieograniczonej przestrzeni

W systemie drzwi bezramowych najważniejszym jest poczucie wolności. Szklane witryny drzwi i okien tworzą jednolite płaszczyzny umożliwiające panoramiczny widok do wewnątrz i na zewnątrz. Bez ramowe bądź całoszklane powierzchnie nadają wnętrzu lekkości i nowoczesnego wyglądu. W ten sposób zyskujemy niczym nieograniczone elementy przeszklenia, które harmonizują z naszym mieszkaniem.

Technologia wykonania

Systemy te tworzone są ze szkła hartowanego bądź akrylowego, które przylega bezpośrednio do metalowych lub aluminiowych łączników. Chociaż systemy ramowe są wciąż bardzo popularne, to niekiedy mogą nie wyglądać równie estetycznie. Całkowite usunięcie obramowania poprawia widoczność i stanowi elegancką zabudowę, która jest jednocześnie bezpieczna i łatwa w obsłudze. Szkło możemy dobrać w odpowiedniej dla nas grubości, a ta jest istotna ze względu na wymagania instalowanej zabudowy.

Montaż systemu

W systemie drzwi bezramowych liczy się prostota wykonania. Montaż zazwyczaj jest łatwy, jednak potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia budowlanego np.: w przypadku oszklenia balkonu. Wzór ustala się z wykonawcą, który jest w stanie doradzić i rozplanować projekt całej instalacji. W ten sposób zaoszczędzimy sobie czasu i będziemy mieli pewność profesjonalnego wykonania zabudowy. Dodatkowo możemy zyskać nową i efektowną przestrzeń, która będzie nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również funkcjonalna. System bezramowy może pomóc nam zabudować balkon, stworzyć przejrzyste drzwi do kuchni czy salonu, a nawet na taras, tworząc otwartą przestrzeń pozwalającą nam cieszyć się efektownym widokiem.

Aranżacje bezramowe to całoszklane systemy drzwi przesuwnych, o wielu pozytywnych cechach. Nie tylko wprowadza więcej światła do wnętrza, ale również stanowią estetyczną formę przeszklenia. Zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, a także szczelność i wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne. Wszystko to sprawia, że system bezramowy stanie się świetnym uzupełnieniem każdej przestrzeni.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa