Reklama:


Rowerowa Gra Terenowa już w sobotę! Trwają zapisy

Rowerowa Gra Terenowa już w sobotę! Trwają zapisy
Już w sobotę miłośnicy rowerów będa mogli wystartować w specjalnej grze.fot. Freepik/jcomp

Już w najbliższą sobotę w Parku Śląskim odbędzie się prawdziwa gratka dla miłośników rowerów, ale także terenowych zmagań.

Park Śląski wspólnie z Chorzowskim Klubem Rowerowym, a także Strażą Miejską z Chorzowa organizuje grę terenową na rowerach. Na terenie Zielonych Płuc Śląska zostaną rozmieszczone punkty orientacyjne, na których uczestnicy przystąpią do rozmaitych zadań. Będą one związane w głównej mierze z bezpieczeństwem podczas jazdy jednośladem czy też podstawowymi przepisami ruchu drogowego.

– Gra ma na celu nauczenie dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, zasad bezpiecznego przemieszczania się rowerem, podstawowych zasad ruchu drogowego, jak zadbać o rower. Będą również zadania, w których trzeba będzie wykazać się sprawnością – czytamy na stronie Parku Śląskiego.

Trasa gry przewiduje 5 punktów orientacyjnych rozłożonych na dystansie 8 kilometrów. Organizatorzy zaznaczają, że wydarzenie nie wchodzi w skład Parkowych Gier Terenowych, za które można otrzymać pieczątki.

Gra już w sobotę, pora się zapisać!

Zapisy na Rowerową Grę Terenową prowadzone są tylko w formule online. Zgłoszenie należy wysłać na adres: marketing@parkslaski.pl. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę tj. 9 kwietnia 2022 r. Rozpoczęcie planowane jest na 11.30, natomiast na trasę można wyruszyć później, maksymalnie do 15.30. Zakończenie nastąpi o 17.00.

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych gra może zostać odwołana.

REGULAMIN GRY – TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości