W Parku Śląskim powstanie pole namiotowe i kempingowe. Trwa poszukiwanie dzierżawcy

W Parku Śląskim powstanie pole namiotowe i kempingowe. Trwa poszukiwanie dzierżawcy
W Parku Śląski powstanie pole namiotowe i kempingowe. Ruszyło poszukiwanie dzierżawcy.fot. Park Śląski

Jest szansa na powstanie kolejnego wyjątkowego miejsca w Parku Śląskim. Spółka ogłosiła oficjalny konkurs ofert.

W ostatnich latach na terenie Parku Śląskiego sporo się dzieje. Systematycznie powstają nowe atrakcje, remontowane są alejki, czy też prowadzona jest akcja renowacji rzeźb. Tym razem władze Zielonych Płuc Śląska postanowiły zająć się terenem po dawnym parku linowym.

Pora na kemping i pole namiotowe

Park Śląski ogłosił oficjalny konkurs ofert na dzierżawę terenu pod pole namiotowe i kempingowe, a także prowadzenie w tym miejscu działalności gastronomicznej. Do dyspozycji przyszłego dzierżawcy będzie półtora hektara obszaru dawnego parku linowego od strony ul. Złotej i al. Dojazdowej.

– Usytuowanie sprawia, że każdy poczuje tutaj kontakt z przyrodą. Wszechobecna zieleń, śpiew ptaków, stanowisko do biwakowania i budynek służący obsłudze gastronomicznej – słowem gotowa baza turystyczna – czytamy na stronie Parku Śląskiego.

Oferowana działka jest uzbrojona w sieć energetyczną i wodociągową. Teren jest ogrodzony, posiada dwie bramy wjazdowe, a dodatkowo nieopodal zlokalizowany jest parking. We wspomnianym budynku znajdują się sanitariaty.

Powstanie pola namiotowego i kempingowego według władz Parku Śląskiego zwiększy możliwość skorzystania z biletu wspólnego przez osoby przyjezdne. Wejściówka uwzględnia możliwość skorzystania praktycznie ze wszystkich atrakcji na terenie parku.

– Skorzystanie w pełnym wymiarze z tak wielu atrakcji jednego dnia wydaje się niemożliwe do zrealizowania, dlatego wybierając się do Parku Śląskiego z Biletem Wspólnym warto zaplanować nocleg. Uruchomienie pola kempingowego i namiotowego dla naszych gości, da im okazję do skorzystania z komfortowego a jednocześnie przystępnego cenowo noclegu, po którym będą mogli w kolejnym dniu cieszyć się z pobytu na całym terenie Parku Śląskiego – zaznacza Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

Informacje dot. składania ofert można znaleźć TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa