Reklama:


Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie z szeroką ofertą zajęć dla ukraińskich dzieci

Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie z szeroką ofertą zajęć dla ukraińskich dzieci
Dzieci z Ukrainy razem z rodzicami mogą wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez MDK.fot. MDK Lompy

Kolejne oferty zajęć dla uchodźców z Ukrainy pojawiły się w naszym mieście. Swoje propozycje przygotował Młodzieżowy Dom Kultury.

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przybyli do Chorzowa mogą liczyć na stałą pomoc władz miasta, instytucji, a także jego mieszkańców. Miejsca przyjęć, mieszkania, opieka pracowników socjalnych, sprawna organizacja punktu nadawania numerów PESEL, koncerty, to tylko część ze zrealizowanych działań.

Szeroka oferta zajęć w chorzowskim MDK

Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie w ramach swoich działań przygotował sporą ofertę zajęć dla dzieci z Ukrainy w różnym wieku. W części z nich mogą wziąć udział także rodzice. Oto pełna rozpiska:

  • Cudne popołudnie w MDK – język, zabawa, rozmowa i kawa- w soboty od 2 kwietnia 2022 o godzinie 12.00 – dla ukraińskich dzieci 6 – 9 lat, z rodzicami na cykliczne zajęcia integracyjne połączone z nauką języka polskiego przez zabawę. Zajęcia dla dzieci na sali widowiskowej, natomiast dla rodziców spotkanie z językiem przy kawie.
  • Zajęcia rytmiczno taneczne – wtorek 15.45 – zajęcia dla dzieci 4- 5 letnich – grupa mieszana (zajęcia prowadzone są z myślą o samodzielnym uczestnictwie dziecka, ale możliwa jest obecność rodzica jako obserwatora – wsparcie dla dziecka). Dołączenie do zajęć – 5 kwietnia 2022 r.
  • Zajęcia “MAMA I SMYK” – czwartek 15.30 – zajęcia dla rodzica i dziecka w wieku 2,5 do 4 lat – grupa stworzona specjalnie dla matek z dziećmi z Ukrainy. Dołączenie do zajęć – 7 kwietnia 2022 r.
  • Zajęcia “MAMA I SMYK” – czwartek 16.30 – zajęcia dla rodzica i dziecka w wieku 2,5 do 3 lat – grupa mieszana (kilka wolnych miejsc dla matek z dziećmi z Ukrainy) Dołączenie do zajęć – 7 kwietnia 2022 r.

Chęć udziału w poszczególnych zajęciach należy zgłaszać przez formularz kontaktowy, który znajduje się TUTAJ. Następnie należy oczekiwać informacji zwrotnej.


Молодіжний культурний центр у Хожуві підготував кілька пропозицій заходів для біженців з України. Навчання мови за допомогою гри та танців проводяться циклічно і орієнтовані на дітей різного віку.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości