Po hirarach przyszedł czas na krewnych Króla Juliana!

Po hirarach przyszedł czas na krewnych Króla Juliana!
Małe lemury przyszły na świat w chorzowskim zoo.fot. Wojciech Bielatowicz

Ilość dobrych informacji ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego przechodzi najśmielsze oczekiwania. W Chorzowie na świat przyszły kolejne zwierzaki!

Ledwo wczoraj poinformowaliśmy o narodzinach hirary amerykańskiej, a Śląski Ogród Zoologiczny podzielił się kolejną wspaniałą wiadomością!

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowe narodziny w chorzowskim zoo. Maluszek ma już miesiąc

Pod koniec marca w Chorzowie na świat przyszły trzy małe lemury katta – jedynak i bliźnięta! Gatunek jest wszystkim na pewno dobrze znany ze względu na popularny film animowany „Madagaskar”, w którym jednym z bohaterów jest Król Julian.

Małe można obserwować już w domku lemurów. Wystarczy znaleźć ich mamy i dobrze się przyjrzeć. Jest to naturalny widok bowiem przez pierwsze dwa tygodnie życia wczepiają się one do futra na brzuchu matki, a po tym okresie przechodzą na grzbiet i pozostają tam do osiągnięcia sprawności.

– Przypatrzcie się dobrze, a zauważycie je wtulone w futerka troskliwych mam – podpowiada chorzowskie zoo. – Czy to znak, że wiosenny baby boom w naszym zoo zaczyna się rozkręcać? – dodaje.

Lemur katta – występuje w w południowo – zachodnim Madagaskarze. Ma popielate ubarwienie, a jego długi ogon posiada czarne i białe obrączki. Lemury żyją w stadach na otwartych przestrzeniach i prowadzą dzienny tryb życia.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa