W niedzielę finisz ChLF, a już wkrótce Puchar Ligi

W niedzielę finisz ChLF, a już wkrótce Puchar Ligi

10 kwietnia zakończy się sezon Chorzowskiej Ligi Futsalu. Na finiszu rozgrywek dowiemy się, kto zdobędzie srebrny i brązowy medal, a także kto będzie drugim spadkowiczem z I ligi. Jeszcze w tym miesiącu odbędzie się także rywalizacja o Puchar Ligi.

Przed nami ostatni akcent 36. sezonu Chorzowskiej Ligi Futsalu. Już w marcu poznaliśmy mistrza Chorzowa (po raz dziewiąty tytuł zdobył Irex Gaz), pierwszego spadkowicza (Dam Pack), a także dwa najlepsze zespoły II ligi, które od jesieni zagrają w elicie (Nattel oraz Orange).

W niedzielę (10 kwietnia) w hali przy ul. Granicznej odbędzie się ostatnia kolejka I ligi. Pozostają dwie niewiadome. Po pierwsze – kto będzie wicemistrzem? Fizjo Factory (39 pkt.) wyprzedza Mateco o dwa punkty. Jeśli Mateco pokona ZPM Kuś (godz. 9.40), wówczas Fizjo Factory także będzie musiało wygrać (z Klimzowcem, o godz. 10.30). Przy równej liczbie punktów lepszy bilans ma bowiem Mateco (dwa zwycięstwa)

Jest także druga niewiadoma – kto będzie kolejnym spadkowiczem? W niebezpieczeństwie są aż trzy zespoły: Autor Team (16 pkt.), ZPM Kuś (15) oraz Victoria Klimzowiec (14). Autor zmierzy się z Bryką (godz. 8.00), Victoria z Antmarem (8.50), zaś o meczu ZPM Kuś już wspominaliśmy.

Koniec zmagań w lidze nie będzie oznaczać wakacji dla drużyn z ChLF. Już wkrótce bowiem ruszy kolejna edycja Pucharu Chorzowskiej Ligi Futsalu. Na początku przyszłego tygodnia organizatorzy – MORiS Chorzów – ogłoszą liczbę uczestników oraz format rozgrywek. Wiadomo, że w tym roku obowiązywać będzie nieco inna formuła. Zamiast kilku weekendów wszystko rozstrzygnie się w ciągu jednego dnia – 23 kwietnia. O szczegółach poinformujemy w przyszłym tygodniu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa