Reklama:


Odwiedziny zakończyły się kradzieżą sporej ilości gotówki

Odwiedziny zakończyły się kradzieżą sporej ilości gotówki
Mężczyzna mógł stracić pokaźną sumę. Na całe szczęście policja szybko namierzyła złodzieja.fot. KMP Chorzów

Zapraszanie nieznajomych do mieszkania nie zawsze kończy się dobrze. Przekonał się o tym mieszkaniec Chorzowa, któremu skradziono kilkanaście tys. zł.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę przed 18.00. Dyżurny chorzowskiej policji odebrał zgłoszenie o kradzieży do jakiej doszło w jednym z chorzowskim mieszkań. Na miejsce natychmiast skierował się patrol policji. Funkcjonariusze zobaczyli, że w ich stronę biegnie pokrzywdzony.

Zrelacjonował on mundurowym przebieg zdarzeń. Okazało się, że 23-latek zaprosił do swojego mieszkania nieznajomego mężczyznę, który wykorzystał chwilę nieuwagi gospodarza i ukradł z szafki 15 tys. zł. Właściciel gotówki podał policjantom dokładny opis sprawcy, a ci poinformowali pozostałe patrole.

Stróże prawa ocenili, że złodziej mógł udać się w stronę Świętochłowic. Przeczucie okazało się słuszne. Funkcjonariusze zauważyli odpowiadającego rysopisowi mężczyznę na ul. Hajduki. Podczas zatrzymania znaleźli jego w kieszeni skradzione pieniądze.

39-latek spędził noc w policyjnym areszcie, a gotówka wróciła do właściciela. Następnie sprawca usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa