Reklama:


Kolejny etap przygotowań do połączenia ulic Metalowców i Siemianowickiej

Kolejny etap przygotowań do połączenia ulic Metalowców i Siemianowickiej
Przyszła inwestycja pozwoli odciążyć ul. Kościuszki, na której panuje zbyt duże natężenie ruchu.fot. MZUiM

Zmniejszenie natężonego ruchu na ul. Kościuszki wydaje się konieczne dla poprawy węzła komunikacyjnego w naszym mieście. MZUiM poinformował o postawieniu ważnego kroku w tym kierunku.

W Chorzowie zaplanowana jest kolejna istotna inwestycja drogowa. W przyszłości ma powstać połączenie ul. Metalowców z ul. Siemianowicką. Miejski Zarząd Ulic i Mostów poinformował o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego na opracowanie dokumentacji projektowanej realizacji wspomnianego remontu.

Odciążyć ruch na ul. Kościuszki

Połączenie wymienionych wyżej ulic pozwoliłoby na dodatkowe skomunikowanie Chorzowa Starego z DK79, a także centrum miasta. Obecny stan generuje zbyt duże natężenie na ul. Kościuszki. Zgodnie z danymi przekazanymi przez MZUiM dziennie wynosi ono 20 tys. pojazdów. Dla porównania na ul. Stefana Batorego przemieszcza się 14 tys. samochodów na dobę, a na ul. Katowickiej blisko 40 tys. Wynika z tego, że ul. Kościuszki na odcinku od pl. Piastowskiego do ul. Parkowej jest najbardziej obciążona w Chorzowie.

Taki stan rzeczy powoduje, że wykonanie dodatkowego połączenie ul. Metalowców z ul. Siemianowicką jest wręcz konieczne. Zadanie nie jest jednak proste. Modernizacja musi uwzględnić budowę wiaduktu nad liniami kolejowymi, a także odpowiedniego zaprojektowania infrastruktury drogowej. Oprócz tego należy zinwentaryzować i uporządkować wszystkie sieci uzbrojenia, także te poprzemysłowe zlokalizowane w ul. Metalowców, która do tej pory była drogą wewnętrzną.

Na przygotowanie odpowiedniej dokumentacji projektowej pracowania, która wygrała przetarg ma 15 miesięcy. Przyszłe prace będą jednocześnie kontynuacją przebudowy układu drogowego obejmującego ul. Katowicką, Metalowców i Krakusa. Przypomnijmy, że ta inwestycja zaplanowana została na lata 2022 – 2024 i zostanie dofinansowana w ramach programu Polski Ład.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości