Reklama:


Remont łazienki – o czym warto pamiętać?

Remont łazienki – o czym warto pamiętać?

Remont łazienki to jedna z najczęściej zgłaszanych potrzeb remontowych w domach. Oczekiwania domowników zazwyczaj dotyczą montowania nowej instalacji, poprawienia funkcjonalności, wymiany sanitariów oraz powiększania przestrzeni i unowocześniania wyglądu wnętrza. Od czego zacząć i ile kosztuje remont łazienki?

  • Od czego zacząć remont łazienki?
  • Kolejność prac – ważny element remontu łazienki

W tekście znajdziesz kilka wskazówek pomocnych przy rozpoczynaniu remontu łazienki.

Od czego zacząć remont łazienki?

Myślisz o remoncie łazienki? W trakcie remontu możemy nie tylko poprawić jej estetykę, ale również funkcjonalność. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na pomoc projektanta wnętrz, czy działanie na własną rękę, pamiętaj by nie skupiać się jedynie na kwestiach estetycznych kosztem funkcjonalności, która jest kluczowa.

Zastanawiasz się od czego zacząć? Przede wszystkim zadaj sobie pytanie „co chciałbym zmienić w mojej łazience?”. Czy chcę wymienić kabinę prysznicową na kabinę bez brodzika? Wymianę armatury na oszczędzającą wodę? A może chodzi Ci po głowie bardziej całkowity remont i planujesz skuwać stare płytki, kłaść nowe i zainstalować nową ceramikę – wannę, kabinę, umywalkę i muszlę? Jest to kluczowa decyzja, od której uzależniony będzie cały koszt remontu łazienki.

Ustal rozkład wnętrza, umiejscowienie prysznicu lub wanny, rodzaj płytek i kolorystykę, rodzaj i wygląd umywalki (popularna ostatnio misa czy model z szafką) i rozmieszczenie oraz rodzaj oświetlenia. Warto sobie przemyśleć te kwestie przed przyjściem ekipy remontowej lub samodzielnym rozpoczęciu prac. Pozwoli to lepiej się przygotować do pracy i oszacować kosztorys remontu. Jeśli chcemy samodzielnie wykonać remont łazienki, w Drillo znajdziemy wszystkie potrzebne narzędzia i produkty.

Kolejność prac – ważny element remontu łazienki

Na początku powinniśmy pamiętać o zaplanowaniu kolejności prac. Pierwsze prace w trakcie remontu, to:

  • rozbiórka,
  • hydraulika i elektryka,
  • kładzenie płytek oraz tzw. biały montaż – montowanie ceramiki łazienkowej.

Remonty łazienek w blokach mieszkalnych bywają trudniejsze niż urządzenie nowych i pustych łazienek. W trakcie wybierania wyposażenia i sanitariatów pamiętajmy, gdzie znajdują się przyłącza i odpływy. Zaplanujmy ich rozmieszczenie tak, by ze sobą nie kolidowały w trakcie użytkowania.

A ile trwa remont łazienki? Jest to zależne od metrażu samej łazienki i poziomu  skomplikowania remontowych prac. Przyjmuje się, że średnio 14 dni jest terminem realnym do wykonania remontu małych łazienek. Średni koszt prac remontowych to około 3200 zł. Płytki, ceramika, armatura, oświetlenie, kleje i fugi to minimum 3500 zł. Górna granica może oczywiście być znacznie wyższa w zależności od jakości i zaawansowania wyposażenia, jakie wybieramy. Pamiętaj jednak, że podane kwoty mają charakter informacyjny i uśredniony.

Pamiętaj też, że aranżując inne ustawienie elementów wyposażenia łazienki, trzeba pamiętać o zasadach, które wpływają na funkcjonalność i komfort użytkowania pomieszczenia.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości