Dwa lata po „setce”. Urodziny Ruchu Chorzów odbyły się w wyjątkowym towarzystwie

Dwa lata po „setce”. Urodziny Ruchu Chorzów odbyły się w wyjątkowym towarzystwie
W MDK "Batory" spotkało się wiele osób związanych z chorzowskim Ruchem.fot. Ruch Chorzów

Wczoraj chorzowskich Ruch obchodził swoje kolejne urodziny. Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury „Batory” odbyło się wyjątkowe spotkanie.

Miniona środa była szczególnym dniem dla wszystkich osób związanych z Niebieskimi, którzy obchodzili swoje 102. urodziny. Przypomnijmy, że Ruch jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. W swojej ponad stuletniej historii chorzowianie 14 razy sięgnęli po tytuł Mistrza Polski, trzykrotnie wznosili Puchar Polski, a także z powodzeniem reprezentowali kraj w europejskich rozgrywkach.

– Jednak co najważniejsze, Ruch to ludzie. Legendarni piłkarze, wybitni trenerzy, ale przede wszystkim Kibice, jedyni w swoim rodzaju, wymagający, ale i bardzo oddani! Miłość do „Niebieskiej eRki” przekazywana jest z pokolenia na pokolenie w niemal każdym zakątku regionu i nie tylko. Dla wielu z nich Ruch to sposób na życie, świętość. „Niebiescy” to także tradycja, symbol śląskości, przywiązanie do barw, szacunek do ciężkiej pracy i niesamowita, rodzinna atmosfera, której wielu nam zazdrości. To wszystko trwa już od 102 lat i trwać będzie wiecznie! – czytamy w okazjonalnym wpisie na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Urodzinowe spotkanie w MDK „Batory”

Z okazji wspomnianego jubileuszu, wczoraj wieczorem w Miejskim Domu Kultury „Batory” odbyła się wyjątkowa uroczystość. W sali obiektu pojawiły się klubowe legendy, trenerzy, przedstawiciele I drużyny, władze miasta, sponsorzy, partnerzy, a także kibice.

Pierwszym punktem spotkania była oficjalna premiera trzeciej części „Historii Ruchu Chorzów”, która opisuje lata 1934 – 1935. Następnie odbyły się licytacje, których przedmiotami były m.in. trykot meczowy Wojciecha Grzyba z 2007 r., zegarek, flaga Ruchu ze 100-lecia Klubu, czy też okolicznościowa koszulka z numerem 102, zlicytowana aż za 10 tys. zł.

– Kulminacyjnym momentem spotkania urodzinowego było mianowanie Ambasadorów Ruchu Chorzów, osób, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Klubu sukcesami sportowymi, postawą oraz budowaniem pozytywnego wizerunku Ruchu – czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Ambasadorami zostali Eugeniusz Lerch, Henryk Pietrek, Antoni Piechniczek, Ireneusz Malcher, Jan Rudnow, Jan Benigier, Marian Piechaczek, Tadeusz Małnowicz, Albin Wira i Edward Lorens, a także nieobecni w MDK Batory Bernard Bem, Bronisław Bula, Joachim Marx, Piotr Czaja i Orest Lenczyk. Symbolicznie tytuł Ambasadorów Ruchu otrzymali także kibice Ruchu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa