Reklama:


Puchar Chorzowskiej Ligi Futsalu to ich specjalność! Zdobyli go już szósty raz

Puchar Chorzowskiej Ligi Futsalu to ich specjalność! Zdobyli go już szósty raz
Dyrektor MORiS Chorzów Alina Zawada wręcza Puchar ChLF Michałowi Ogórkowi z Fizjo Factory, z lewej bramkarz zwycięskiego zespołu Michał GruszeckiFot. Chorzowianintv

Lata lecą, a scenariusz wciąż ten sam. Fizjo Factory oraz Irex Gaz po raz trzeci z rzędu zagrały w finale Pucharu ChLF. Po raz trzeci trofeum wywalczyło Fizjo, a zwycięska bramka – to także tradycja – padła w samej końcówce!

Chyba każdy kibic zna powiedzenie Gary’ego Linekera, byłego reprezentanta Anglii: „Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy”. Przenosząc to na chorzowskie podwórko, można by powiedzieć: „Futsal to taka gra, w której 10 mężczyzn biega za piłką, a na końcu… Puchar Chorzowskiej Ligi Futsalu zdobywa Fizjo Factory”.

Drużyna Witolda Wieczorka ma patent na pucharowe rozgrywki. W latach 2014, 2016 i 2018 wygrywała je jako Budoserwis. Po trzecim triumfie otrzymała okazałe trofeum na własność. Od 2020 r. zespół gra pod szyldem Fizjo Factory i… właśnie skompletował kolejnego hat-tricka. Tym razem zrobił to jeszcze szybciej, wygrywając trzy kolejne edycje. Dyrektor MORiS Chorzów Alina Zawada wręczyła więc „Zielonym” kolejne trofeum do ich bogatej kolekcji.

Do rozgrywek o Puchar ChLF 2022 przystąpiło dziewięć ekip podzielonych na trzy grupy. Awans do półfinałów wywalczyli zwycięzcy oraz najlepsza drużyna z drugich miejsc. Tą ostatnią było… Fizjo Factory, które następnie pokonało w półfinale Klimzowiec 4:0, a w meczu finałowym zmierzyło się z odwiecznym rywalem, czyli Irex Gazem.

Obsada finału nie zmienia się od 2020 r. Nie zmienia się także scenariusz – każde z trzech spotkań finałowych było bardzo zacięte, ale zawsze w końcówce szalę na swoją korzyść przechylało Fizjo Factory. Dwa lata temu i rok temu wygrywało po golu w ostatniej minucie, tym razem zwycięska bramka – na 2:1 dla FF – padła na niespełna 120 sekund przed syreną.

Jej autorem był Mateusz Bystrzowski, który mocnym uderzeniem z woleja zaskoczył bramkarza Irex Gazu. Po trafieniu zaprezentował „cieszynkę” a la Kylian Mbappe (na naszym profilu na Facebooku wkrótce zamieścimy film z rywalizacji o Puchar ChLF 2022).

– To jest jakieś fatum – mówił Piotr Lokwenc z Irex Gazu, mając na myśli całą serię porażek w finałach z Fizjo Factory. Za to w innej klasyfikacji – dotyczącej rozgrywek ligowych – to jego zespół jest zdecydowanym liderem. Irex Gaz niedawno zdobył mistrzostwo ChLF już po raz dziewiąty. Podczas zmagań o Puchar ChLF odbyła się dekoracja najlepszych drużyn sezonu ligowego, zwycięzców klasyfikacji „Król strzelców” oraz „Fair play”.

Drużyny udały się na wakacyjną przerwę, a do walki o punkty w hali przy ul. Granicznej wrócą prawdopodobnie we wrześniu br., gdy ruszy 37. już sezon ChLF.

Puchar ChLF 2022 – wyniki
Gr. A:
Tajfun – Nattel Chorzów Stary 0:1
Nattel – Klimzowiec 0:2
Klimzowiec – Tajfun 5:0
Awans: Klimzowiec

Gr. B:
Fizjo Factory – Stokson 4:1
Stokson – Mateco 0:4
Mateco – Fizjo Factory 0:0
Awans: Mateco i Fizjo Factory

Gr. C:
Contra – Orange 0:1
Orange – Irex Gaz 1:3
Irex Gaz – Contra 1:1
Awans: Irex Gaz

Półfinały
Klimzowiec – Fizjo Factory 0:4
Bramki: Ogórek 2, Bystrzowski, Golly.
Irex Gaz – Mateco 3:1
Bramki: Lokwenc, Stachański, Wysocki – M. Tkacz.

Finał
Fizjo Factory – Irex Gaz 2:1
Bramki:
Cuber, Bystrzowski – Stachański


Zdobywcy Pucharu Chorzowskiej Ligi Futsalu
2007 – Rurex
2008 – WSB
2009 – Sebmar Silesia
2010 – Schenker
2011 – Marex
2012 – Ekspert
2013 – WSB
2014 – Budoserwis
2015 – Inprex
2016 – Budoserwis
2017 – Irex Gaz (dawniej Marex)
2018 – Budoserwis
2019 – Mateco
2020 – Fizjo Factory (dawniej Budoserwis)
2021 – Fizjo Factory
2022 – Fizjo Factory

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa