Reklama:


Próbowali zorganizować galę MMA dla nieletnich. Policja udaremniła ich działania

Próbowali zorganizować galę MMA dla nieletnich. Policja udaremniła ich działania
Wydarzenie miało pełną promocję, a nawet zostało obiletowane.fot. KMP Chorzów

Chorzowska policja zapobiegła groźnemu zdarzeniu. Dwóch 18-latków i jeden 17-latek próbowali zorganizować nielegalną galę MMA dla nieletnich.

Sporty walki, a w szczególności MMA w ostatnich latach ciągle zyskują na popularności. Powstaje coraz więcej federacji zarówno dla profesjonalnych zawodników jak i amatorów. Tymi drugimi często są ludzie z szeroko pojętego świata show biznesu, także ci, którymi zafascynowana jest młodzież.

W ubiegły piątek chorzowscy policjanci otrzymali informację, że w weekend, w naszym mieście ma odbyć się nielegalna gala MMA z udziałem nieletnich. Funkcjonariusze nie zbagatelizowali doniesienia i rozpoczęli działania w tej sprawie.

Podczas przeglądania portali społecznościowych natknęli się na oficjalny profil pseudo-federacji na Instagramie. Z zamieszczonych postów wynikało, że faktycznie odbyć ma się 2. gala „Chlewik MMA”. Policjanci mogli zobaczyć pełną kartę walk i zapowiedzi poszczególnych pojedynków. Organizatorzy nawet obiletowali wydarzenie. Początkowo kryminalni myśleli, że to tylko niewinny żart, ale każda kolejna informacja potwierdzała, że gala jest jak najbardziej prawdziwa.

Stróże prawa potwierdzili, że blisko miesiąc temu odbyła się podobna inicjatywa. Wówczas miała być wydarzeniem spontanicznym, które odniosło zdaniem organizatorów „sukces”. W związku z tym dwóch 18-latków i 17-latek zdecydowali się na organizację bardziej profesjonalnego wydarzenia.

Policjantom z Chorzowa w ostatniej chwili udało się zapobiec organizacji nielegalnej gali. Osoby zaangażowane w niedoszłe wydarzenie poniosą konsekwencje. Pełnoletnim grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a każdy z nieletnich odpowie indywidualnie przed sądem rodzinnym.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości