Remont ul. 3 Maja – już jutro rozpoczęcie nowego etapu prac. Kierowców czekają kolejne zmiany

Remont ul. 3 Maja – już jutro rozpoczęcie nowego etapu prac. Kierowców czekają kolejne zmiany
Przed nami kolejny etap remontu ul. 3 Maja.fot. własne

Remont ulic 3 Maja wchodzi niebawem w kolejny etap. Już od jutra kierowcy muszą przygotować się na nowe zmiany w organizacji ruchu.

Przebudowa jednej z głównych ulic chorzowskiego węzła komunikacyjnego wchodzi w kolejną fazę remontu. Już od jutra rana tj. 30 kwietnia br., prace rozpoczną się w południowej części ul. 3 Maja, a dokładnie na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Janasa i Styczyńskiego, a także z ulicami Składową i Waxmana.

Taki stan rzecz oznacza jednocześnie nowe zmiany w organizacji ruchu dla kierowców:

1. wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów (w kierunku Świętochłowic) po przebudowanej części jezdni ulicy 3 Maja,
2. zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie ulic Żołnierzy Września i 3 Maja,
3. otwarte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie ulic Janasa i 3 Maja.

Z utrudnieniami muszą liczyć się także piesi. Poruszać się będą zabezpieczonymi ciągami. Jeżeli chodzi o dojście i dojazdy do budynków, to mają one zostać zapewnione Z utrudnieniami muszą liczyć się także piesi. Poruszać się będą zabezpieczonymi ciągami. Dojścia i dojazdy do budynków, mają zostać zapewnione przez wykonawcę. Oprócz tego zmiany dotkną także funkcjonowania komunikacji miejskiej. Pełną rozpiskę znajdziecie na stronie ZTM – TUTAJ.

Warto także przypomnieć, że w ciągu ulicy 3 Maja na odcinku od skrzyżowania z ulica Katowicką do skrzyżowania z ulicami Janasa i Styczyńskiego obowiązywać będzie jednokierunkowy ruch pojazdów (w kierunku Świętochłowic).

Wykonawca deklaruje zakończenie tego etapu prac do końca roku kalendarzowego.

Wszystkie bieżące remonty i zmiany w organizacji ruchu można śledzić za pośrednictwem nawigacji Waze – TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa