Rocznica urodzin dwóch legend Ruchu Chorzów. Wspomnienie Gerarda Cieślika i Piotra Drzewieckiego

Rocznica urodzin dwóch legend Ruchu Chorzów. Wspomnienie Gerarda Cieślika i Piotra Drzewieckiego
Gerard Cieślik obchodziłby dziś 95. urodziny.fot. Ruch Chorzów

Dzisiejsza data jest wyjątkowa dla wszystkich sympatyków chorzowskiego Ruchu. Właśnie tego dnia 1927 roku na świat przyszedł legendarny piłkarz Niebieskich Gerard Cieślik. Swoje święto obchodziłby dziś także inny wybitny zawodnik klubu, Piotr Drzewiecki.

Gerard Cieślik to bez wątpienia ikona i największa legenda klubu z ulicy Cichej 6. W trakcie swojej kariery trzykrotnie sięgnął z Ruchem po Mistrzostwo Polski, dwukrotnie po wicemistrzostwo i raz wzniósł Puchar Polski. Na swoim koncie ma dwa tytuły króla strzelców. Z powodzeniem występował w Reprezentacji Polski pełniąc funkcję kapitana. Łącznie z orzełkiem na piersi zagrał w 45 meczów, zdobywając 27 bramek.

Dziś mija dokładnie 95. rocznica urodzin legendarnego napastnika. Przypomnijmy, że Gerard Cieślik niemal do końca życia regularnie pojawiał się na meczach Ruchu przy ul. Cichej 6. Odszedł 3 listopada 2013 roku.

Na oficjalne stronie Ruchu Chorzów możecie przeczytać obszerny tekst opisujący historię napastnika – TUTAJ.

Swoje 72. urodziny obchodziłby dziś także Piotr Drzewiecki. Przypomnijmy, że obrońca zmarł 17 marca 2022 r. Drzewiecki urodził się 29 kwietnia 1950 r., w Chorzowie. Przez całą karierę związany był z Niebieskimi, występując z „erką” na piersi 274 razy. W pierwszej drużynie zadebiutował mając 18 lat. Drzewiecki zdobył z Ruchem trzy Mistrzostwa Polski – w 1974, 1975 i 1979 roku. Oprócz tego sięgnął po Puchar Polski w 1974 roku. Był także trzykrotnym reprezentantem Polski.

Więcej o Piotrze Drzewieckim przeczytacie TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa