Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości przez 10 lat. Na jego trop trafił chorzowski dzielnicowy

Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości przez 10 lat. Na jego trop trafił chorzowski dzielnicowy
Chorzowianin był poszukiwany od 10 lat. Ostatecznie trafił w ręce policji.fot. KMP Chorzów

Nawet długotrwałe ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości nie zmniejsza czujności organów ścigania. Przekonał się o tym chorzowianin poszukiwany trzema listami gończymi.

Do dzielnicowego z komisariatu I chorzowskiej policji trafiła informacja, że w jego rejonie może mieszkać mężczyzna, który od 10 lat ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Chorzowianin był poszukiwany trzema listami gończymi, a także siedmioma innymi podstawami poszukiwawczymi, tym dwoma do odbycia kary m.in. za oszustwa, których się dopuścił.

Do samego końca próbował uniknąć odpowiedzialności

Mundurowy natychmiast rozpoczął działanie. Podczas obchodu udało mu się ustalić dokładny adres, pod którym mieszkał 48-latek. Następnie wspólnie z dwoma innymi funkcjonariuszami rozpoczął akcję zatrzymania poszukiwanego. Stróże prawa udali się na piętro, gdzie znajdowało się mieszkanie mężczyzny. Ten akurat znajdował się na korytarzu. Do samego końca próbował uniknąć zatrzymania i podał im fałszywe dane. Policyjne bazy danych szybko ujawniły kłamstwo chorzowianina i trafił on w ręce mundurowych.

Zatrzymany został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wszystkie zasądzone kary.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa