Kolejne uroczystości po majówce. Huczne obchody dnia św. Floriana

Kolejne uroczystości po majówce. Huczne obchody dnia św. Floriana
Święty Florian to ważna postać dla Hutników, a także mieszkańców Chorzowa.fot. własne

Dla wszystkich mieszkańców Chorzowa, a także hutników w kalendarzu wybiła wyjątkowa data. Dziś obchodzimy dzień św. Floriana.

Każdego roku po tradycyjnej majówce wszyscy chorzowianie, a także hutnicy mają jeszcze jeden powód do świętowania. Dokładnie 4 maja przypada bowiem dzień św. Floriana, patrona naszego miasta, a także wszystkich hutników.

Z tej okazji w Chorzowie został zaplanowany program święta. O godzinie 12.00 ulicą Wolności przemaszeruje w kierunku rynku Orkiestra Dęta Huty Batory. Następnie o 14.00 pod dyrekcją Huty Batory odbędą się uroczystości, a o 18.00 eucharystia w parafii św. Floriana.

Oprócz tego centrum miasta zostało udekorowane pomarańczowo – czarnymi flagami hutniczymi, a pierwszy z kolorów ozdobi dziś budynek urzędu w godzinach wieczornych.

Obojętne na taki dzień nie zostało także Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Dziś za wstęp goście zapłacą symboliczną złotówkę, a każda osoba o imieniu Florian od 4 do 7 maja otrzyma darmową wejściówkę na zwiedzanie wystawy stałej „Królestwo Żelaza”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa