Reklama:


Wynajem rębaka – na co warto zwrócić uwagę?

Wynajem rębaka – na co warto zwrócić uwagę?

Rębak to niezwykle przydatne narzędzie w ogrodzie. Dzięki niemu w kilka chwil możemy zutylizować niepotrzebne gałęzie i w dodatku uzyskać przy tym cenny materiał do ściółkowania. Z racji tego, że sprzęt jest dość drogi, warto go wypożyczyć. Zwłaszcza, że przydaje się on z reguły dwa razy do roku – wiosną i jesienią, kiedy to przychodzi pora na przycinanie drzew i krzewów.

Wynajem rębaka to dobra opcja nie tylko ze względu na oszczędność, ale i wygodę. Nie trzeba wtedy martwić się bowiem o jego przechowywanie i wszelkie naprawy. Poza tym, bardzo często można wypożyczyć go z operatorem, co dodatkowo usprawnia pracę. Na co należy wtedy zwrócić szczególną uwagę?

Napęd i silnik

Decydując się na wynajem rębaka, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, zwłaszcza technicznych. Przede wszystkim na napęd. Dostępne są urządzenia napędzane spalinowo, a także elektryczne i pod traktor. Najwygodniejsze są oczywiście te pierwsze. Żeby móc z nich korzystać nie trzeba mieć na działce ani prądu, ani żadnego dodatkowego sprzętu. Poza tym swobodnie można je przestawiać, bez obaw o to, czy mamy wystarczająco długi przewód. To szczególnie ważne w przypadku, kiedy posiadamy dużą działkę albo mamy nasadzenia z dala od domu.

Maksymalna średnica gałęzi oraz wydajność

Jeśli czeka nas wynajem rębaka, powinniśmy skupić naszą uwagę również na takich kwestiach jak maksymalna średnica gałęzi oraz wydajność. Sprzęt zawsze należy dopasować do swoich potrzeb. Chcąc rozdrobnić naprawdę cienkie gałązki, wystarczającym będzie najpewniej rębak o maksymalnej średnicy gałęzi 50 mm. Jeśli jednak przeprowadzaliśmy wycinkę albo przycinaliśmy grubsze gałęzie, niezbędny będzie dużo większy sprzęt. Bez problemu można znaleźć nawet takie rębaki, w przypadku których maksymalna średnica gałęzi wynosi aż 150 mm.

Decydując się na wynajęcie rębaka, z reguły posiadamy do rozdrobnienia większą ilość materiału. Z tego względu nawet przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu, może nam to zająć sporo czasu. Żeby móc to zrobić jak najszybciej, warto znaleźć rębak o jak największej wydajności. Dobry sprzęt jest w stanie rozdrobnić nawet 3,75 tony gałęzi w godzinę.

Wynajmij rębak w firmie Komplex

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości