Gratka dla wszystkich miłośników dobrego brzmienia. Rusza Chorzów Vinyl Festival!

Gratka dla wszystkich miłośników dobrego brzmienia. Rusza Chorzów Vinyl Festival!
Już dziś rozpoczyna się kolejna edycja Chorzów Vinyl Festiwal.fot. Vinyl Festival

Już dziś rozpocznie się wydarzenie długo wyczekiwane przez wszystkich fanów muzyki. W Chorzowie startuje Vinyl Festiwal!

Jeżeli potrzebujecie solidnej dawki muzycznych wrażeń, to w maju z pewnością ją otrzymacie. Właśnie dziś rozpoczyna się Chorzów Vinyl Festival – koncerty, odsłuch płyt, spotkania z artystami, a także giełda to tylko cześć atrakcji jaka czeka na uczestników.

Targi winyli, pomoc Ukrainie i trzy inne koncerty na dobry początek

Inauguracja tegorocznej edycji festiwalu zaplanowana jest dziś o godzinie 14.00 w Kompleksie Sztygarka. Uczestnicy rozpoczną swoją muzyczną przygodę od targów płyt winylowych. Następnie o 18.00 rozpocznie się koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą”. Później na scenie zobaczymy Tomasza Mreńcę, zespół Bokka, a całość zakończy się DJ setem wykonanym przez Hubert Tas.

W sobotę nadal będzie można wybrać się na wspomniane targi, podczas których odbędą się liczne wydarzenia m.in. „Winylowe opowieści” szefa Antyradia Marcina Bąkiewicza, premiera albumu „Koptycus” twórców Marcina i Bartłomieja Olesia oraz Dominika Stycharskiego, czy tez warsztaty DJ-ów.

Kolejne dni równie ciekawe

Vinyl w Chorzowie nie zwolni tempa także w kolejnych dniach. Już w piątek 12 maja w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl teatralno – muzyczny w wykonaniu Opery Bytomskiej „Callas. Master Class”. Sobota to recital Artura Andrusa w Miejskim Domu Kultury „Batory”, a niedziela będzie gratką dla sympatyków Leszka Możdżera. Artysta wystąpi i spotka się z fanami na deskach sceny ChCK.

Tydzień później wrócimy do Sztygarki na koncert Jamiah Rogers Band. Całość festiwalu zostanie zwieńczona w ostatni piątek maja w Muzeum Hutnictwa.

Pełny harmonogram Chorzów Vinyl Festiwal znajdziecie TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa