Reklama:


Rośliny, edukacja i zabawa. Ogród Społeczności Parkowej otwarty

Rośliny, edukacja i zabawa. Ogród Społeczności Parkowej otwarty
W Parku Śląskim powstało naprawdę wyjątkowe miejsce.fot. Park Śląski

Kolejne wyjątkowe miejsce zostało oddane do użytku na terenie Zielonych Płuc Śląska. Odpowiadać za nie będzie parkowa społeczność.

Park Śląski nie przestaje się rozwijać. Zakończyła się realizacja kolejnej inwestycji, którą wykonano m.in. w ramach 2. edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o Ogród Społeczności Parkowej. Inicjatywa zebrała we wspomnianym BO ponad 1000 głosów.

Miejsce nauki i zabawy

Ogród powstał obok integracyjnego placu zabaw niedaleko al. Harcerskiej i zajmuje 1200 mkw.

– Miejsce, które uczy i bawi. Tak w skrócie można podsumować nową przestrzeń w Zielonych Płucach Śląska – czytamy na stronie Parku Śląskiego.

Całość została podzielona na dwie części. Jedna z nich została przeznaczona na nasadzenia, a pierwsze zostały dokonane przez seniorów z Fundacji Park Śląski. Miejsce ozdobią drzewa, krzewy, a także kwiaty. Część roślin została umieszczona w drewnianych i podwyższanych grządkach. Już teraz można podziwiać m.in. smagliczkę nadmorską, czy też starca pospolitego, które cieszą oko. Warto wspomnieć, że do podlewania roślin wykorzystywana jest deszczówka zbierana w specjalnych zbiornikach.

Na terenie ogrodu znajdziemy także drewnianą altankę piknikową, domek na narzędzia i kompostownik. Pojawiły się również ławeczki dla gości. Ogród stanie się niebawem miejscem edukacji.

– W przyszłości Ogród Społeczności Parkowej będzie miejscem, gdzie z powodzeniem można przeprowadzić żywą lekcję biologii – informuje Park Śląski.

Szkoły zainteresowane taką formą zajęć muszą dokonać zgłoszenia przez wiadomość e-mail na adres fundacja@parkslaski.pl

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 827 tys. zł. Część środków, a dokładnie 480 tys. zł pochodzi ze wspomnianego budżetu obywatelskiego, natomiast pozostała kwota z unijnego programu JESSICA.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości