Kibice chcieli „czterdziestki”. I ją dostali! Ruch rozgromił Otmęt (zdjęcia)

Kibice chcieli „czterdziestki”. I ją dostali! Ruch rozgromił Otmęt (zdjęcia)
Michalina Gryczewska (nr 28) - zdobywczyni ośmiu bramek w meczu z Otmętem Krapkowice - dziękuje kibicom za dopingFot. Marcin Bulanda

Pełna dominacja, efektowne bramki i wysokie zwycięstwo. KPR Ruch Chorzów rozbił ekipę z Krapkowic, a w przyszły weekend może zostać mistrzem gr. B pierwszej ligi.

Przed niedzielnym meczem kalkulacja była prosta: Ruchowi brakowało sześciu punktów do zwycięstwa w gr. B. Teraz brakuje już tylko trzech (w dwóch kolejkach), bo podopieczne Jarosława Knopika bez najmniejszych problemów pokonały Otmęt Krapkowice 41:16.

Tylko w pierwszych minutach zespół z Opolszczyzny próbował nawiązać walkę. Później jednak stracił osiem goli z rzędu (z 4:3 dla Ruchu zrobiło się 12:3) i jakiekolwiek szanse na sprawienie niespodzianki.

Jedyną niewiadomą pozostawały więc rozmiary zwycięstwa „Niebieskich”. Do przerwy Ruch prowadził 22:8, a w drugiej części nie osiadł na laurach. W dalszym ciągu powiększał przewagę. W końcówce kibice domagali się złamania „czterdziestki” i tak też się stało.

Zobacz zdjęcia z meczu Ruch – Otmęt (Fot. Marcin Bulanda)

Polina Masałowa w 58. minucie zdobyła bramkę na 40:15. Później obie drużyny rzuciły jeszcze po golu (wynik ustaliła Viktoria Tyszczak). 41:16 to najwyższe zwycięstwo „Niebieskich” w tym sezonie I ligi (poprzedni rekord to 40:16 na inaugurację ligi z Cracovią).

– W końcówce dziewczyny poniosła publiczność, która chciała, żeby było 40 bramek. Nakręciły się i udało się te 40 rzucić. Dopisujemy trzy punkty, zwycięstwo było przekonujące. Każda z dziewczyn miała szansę się pokazać. Szczególnie te, które w ostatnich meczach grały trochę mniej. To buduje cały zespół. Była koncentracja, było zaangażowanie. To cieszy – powiedział nam trener Jarosław Knopik.

Swoją szansę z pewnością wykorzystała Michalina Gryczewska, która zdobyła osiem bramek (najwięcej w meczu).

– W Ruchu nie rzuciłam nigdy tylu bramek – cieszyła się. – Za tydzień chcemy przypieczętować wygraną w grupie B. Potem przygotujemy się do Turnieju Mistrzyń i celujemy w awans do Superligi! – dodała Michalina Gryczewska.

Jeśli 14 maja Ruch zdobędzie trzy punkty w wyjazdowym meczu z SPR Olkusz, zostanie mistrzem grupy B. Turniej Mistrzyń (z udziałem najlepszych ekip z gr. A i C) zaplanowano na 3-5 czerwca. Jego zwycięzca zagra w przyszłym sezonie w PGNiG Superlidze Kobiet.

20. kolejka I ligi (grupa B)
KPR Ruch Chorzów – Otmęt Krapkowice 41:16 (22:8)
Ruch:
Ciesiółka – Jasinowska 6, Sytenka 1, Polańska 5, Wilczek 5, Tyszczak 2, Kolonko 2, Doktorczyk 2, Masiuda, Kiel 3, M. Gryczewska 8, Radlak, Grabińska 1, Stokowiec 3, Masałowa 3.
Otmęt: Cierpioł, Korzec, Szymańska – Chmielewska 1, Olfans 4, Staszkiewicz 4, Sokołowska, Blozik 1, Szwajkiewicz, Kuźnik 3, Kuźmik 1, Stopa, Matuszek, Czapracka, Stańczyk, Golec 2.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa