List gończy za mordercą z Parku Śląskiego. Kamil Żyła poszukiwany przez policję

List gończy za mordercą z Parku Śląskiego. Kamil Żyła poszukiwany przez policję

Chorzowska prokuratura wydała list gończy za mordercą z Parku Śląskiego. Trwają intensywne poszukiwania Kamila Żyły.

Dokładnie wczoraj tj. 9 maja wydała list gończy za Kamilem Żyłą. To efekt postanowienia Sądu Rejonowego w Chorzowie, który zdecydował się tymczasowo aresztować 31-latka podejrzewanego o brutalne zabójstwo dziennikarza Pawła K., do którego doszło na terenie Parku Śląskiego.

Policja opublikowała wszystkie niezbędne dane, które mogą pomóc w zidentyfikowaniu i zatrzymaniu nożownika, który najprawdopodobniej uciekł już z kraju:

  • Imię i nazwisko: Kamil Żyła
  • Data urodzenia: 02 sierpnia 1987
  • Ostatnie miejsce zamieszkania: ul. Podmiejska 10/13 Jastrzębie Zdrój
  • Sylwetka: szczupła, waga ok. 75 kg, wzrost 170 – 180 cm
  • Włosy: ciemne z możliwością ufarbowania na jasny blond
  • Znaki szczególne: tatuaż z herbem FC Barcelony
  • Kolor oczu: brązowe

Wszystkie osoby mające informacje dotyczące Kamila Żyły proszone są o kontakt z chorzowską komendą policji osobiście, telefonicznie pod numerem 47 85 452 55 lub 112, a także za pośrednictwem adresu: dyzurny@chorzow.ka.policja.gov.pl

Zadał 50 ciosów nożem i najprawdopodobniej uciekł z kraju

Przypomnijmy, że w nocy z 26 na 27 marca w Parku Śląskim niedaleko stadionu GKS-u Katowice doszło do brutalnego morderstwa. Napastnik zakradł się do samochodu, w którym znajdował się Paweł K. oraz Ewelina Ż. Sprawca otworzył drzwi pojazdu od strony pasażera i zadał dziennikarzowi blisko 50 ciosów nożem kuchennym. Kobieta próbowała ratować mężczyznę zawożąc go do szpitala, ale niestety było już za późno.

Natychmiast głównym podejrzanym w sprawie stał się Kamil Żyła. Jest on w trakcie rozwodu ze wspomnianą Eweliną, która od kilku miesięcy spotykała się z denatem. Żyła miał być zazdrosny o byłą partnerkę. Dodatkowo zamontował on najprawdopodobniej na karoserii samochodu kobiety urządzenie podające mu lokalizację pojazdu. W ten sposób wiedział gdzie w danej chwili przebywa.

Podejrzany od momentu morderstwa przestał pojawiać się w pracy. Zarzuty zostały postawione mężczyźnie już miesiąc temu, ale Sąd Rejonowy w Chorzowie rozpatrzył wniosek o jego tymczasowe aresztowanie w trybie zwykłym zamiast pilnym. W efekcie wspomniany list gończy można było wystosować dopiero teraz. Wszystko wskazuje jednak na to, że sprawca dawno już uciekł z kraju.

Dodatkowo zatrzymany został 37-letni znajomy będącego w trakcie rozwodu małżeństwa, który miał pomagać Kamilowi w namierzeniu Eweliny Ż. i Pawła K.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa