Medaliści olimpijscy ponownie pojawią się na Stadionie Śląskim. Przed nami „Popołudnie Mistrzów”

Medaliści olimpijscy ponownie pojawią się na Stadionie Śląskim. Przed nami „Popołudnie Mistrzów”
Na Stadionie Śląskim będzie okazja do rozmowy z medalistami olimpijskimi.fot. Mariusz Banduch

18 maja Dawid Tomala, Patryk Dobek oraz Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego, będą gośćmi ”Popołudnia mistrzów”, które odbędzie się na Stadionie Śląskim. To spotkanie, podczas którego zaproszeni goście opowiedzą, jak przygotować się do Silesia Marathon. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym obiektu, a wstęp będzie w pełni bezpłatny.

Podczas spotkania medaliści olimpijscy opowiedzą między innymi o swoich przygotowaniach do igrzysk w Tokio 2020 roku, zdradzą, ile trwają ich treningi oraz odpowiedzą na pytanie czy sprzęt ma duże znaczenie w osiąganych wynikach. Zdradzą też swoje plany na najbliższe miesiące. Prezes Stadionu Śląskiego opowie o roli trenera w czasie przygotowań zawodnika do startów. Co więcej, chętni zgromadzeni na sali będą mogli zadawać pytania i dopytywać o interesujące ich kwestie.

– Niektórych może zdziwić mój udział w tym spotkaniu, natomiast w istocie nasze przygotowania do startów mają wiele wspólnych cech. Długie dystanse zarówno w biegu, jak i w chodzie, są bardzo wymagające i wymuszają na nas pracę nad kondycją fizyczną, ale też psychiczną. – mówi Dawid Tomala, złoty medalista olimpijski w chodzie na 50 km. – Mimo, że wiele łączy nasze treningi, to musimy mieć na uwadze to, że każdy sportowiec podchodzi do przygotowań indywidualnie. Myślę, że wskazując na podobieństwa i różnice w naszych treningach razem z Dawidem przekażemy uczestnikom spotkania, jak najlepiej przygotować się do Silesia Marathon. Będą to dla nich wskazówki i inspiracje, na jakie elementy treningu powinni zwrócić szczególną uwagę, a co np. powinno być kwestią drugoplanową – dodaje Patryk Dobek, brązowy medalista olimpijski w biegu na 800 m.

– Jestem przekonany, że czeka nas bardzo ciekawe i interesujące spotkanie. Nie często zdarza się przecież, że swoje plany treningowe możemy skonfrontować z opinią mistrzów olimpijskich. Sam nie mogę się doczekać debaty z udziałem Dawida i Patryka, którego byłem trenerem na poziomie kadry narodowej. Na pewno, jako były trener, również wspomnę o tym, co z mojej perspektywy były najlepsze dla zawodników. Tak więc poznamy co najmniej kilka punktów widzenia, ale na pewno znajdziemy też uniwersalne zasady treningowe, których należy przestrzegać. Już dziś zapraszam wszystkich do zapisów, bo liczba miejsc jest ograniczona – mówi Prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w spotkaniu powinni zjawić się w recepcji Stadionu Śląskiego o godzinie 17:50. Spotkanie rozpocznie się w Centrum Konferencyjnym Stadionu Śląskiego o godzinie 18:00. Udział w spotkaniu będzie w pełni bezpłatny po wcześniejszym zapisaniu się poprzez link, który znajdziecie TUTAJ.

Istnieje również możliwość zapisania się osobiście w recepcji obiektu.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa