Reklama:


Ruch musi złapać formę i obronić 3. miejsce. Wiemy kiedy Niebiescy mogą zagrać w barażach

Ruch musi złapać formę i obronić 3. miejsce. Wiemy kiedy Niebiescy mogą zagrać w barażach
Jarosław Skrobacz musi zrobić wszystko żeby odbudować formę drużyny na końcówkę sezonu.fot. Marcin Bulanda

W ostatnich tygodniach forma Ruchu Chorzów nie napawa optymizmem. Niebiescy nie wygrali od czterech spotkań i stracili szansę na bezpośredni awans do 1. ligi. Jarosław Skrobacz musi zatem zrobić wszystko, aby odpowiednio przygotować zespół do meczów barażowych.

Drużyna 14-krotnego Mistrza Polski nie może zaliczyć ostatniego okresu do udanych. Niebieska maszyna zacięła się po arcyważnej wygranej na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Od tego momentu Ruch przegrał z Radunią Stężyca 0:1, a każdy z trzech kolejnych meczów (Wisła Puławy, Znicz Pruszków i Olimpia Elbląg) zakończył z bezbramkowym remisem. Taki stan rzecz sprawił, że podopieczni Jarosława Skrobacza odpadli z wyścigu o bezpośredni awans do 1. ligi.

Zachowanie 3. miejsca zapewni Ruchowi lepszą pozycję w barażach

Na ten moment wiadomo, że kolejny sezon w wyższej klasie rozgrywkowej rozpocznie Stal Rzeszów, a także Chojniczanka Chojnice. Niebiescy zapewnili sobie natomiast miejsce w barażach. Oprócz chorzowian zagra w nich także Motor Lublin oraz Wigry Suwałki. W dalszym ciągu nieznany jest czwarty uczestnik. Obecnie 6. miejsce zajmuje Radunia Stężyca (49 pkt.), za którą znajdują się rezerwy Lecha (48 pkt.), Olimpia Elbląg (46 pkt.) i Garbarnia Kraków (45 pkt.). Każdej z drużyn w ligowej stawce pozostały do rozegrania jeszcze dwa spotkania.

System i terminarz baraży jest już doskonale znany sztabowi, zawodnikom oraz kibicom. Rozgrywki składają się z dwóch etapów. W pierwszym z nich wystąpią dwie pary – drużyna z 3. miejsca zagra z szóstym, natomiast 4. miejsce z piątym. Oba spotkania odbędą się w środę 25 maja, pierwsze rozpocznie się o 17.45, a drugie o 20.30. Każdorazowo gospodarzem spotkania będą te zespoły, które zajęły wyższe miejsce w tabeli eWinner 2. ligi. W związki z tym Niebieskim zależy na utrzymaniu 3. miejsca.

Zwycięzcy zmierzą się w finale 29 maja o godzinie 17.00. Na ten moment nie wiadomo w jakiej konfiguracji zagra Ruch.

– Niebiescy są już pewni gry w barażach, jednak nie wiemy jeszcze, z którego miejsca do nich przystąpią i gdzie zostanie rozegrane pierwsze (i ewentualnie drugie) spotkanie barażowe. Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego Ruch zajmuje 3. miejsce w tabeli eWinner II ligi z przewagą punktu nad Motorem Lublin i pięcioma „oczkami” nad Wigrami Suwałki. To oznacza, że chorzowianie mogą zająć trzecią, czwartą bądź piątą lokatę – czytamy na stronie klubu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości