Złóż wniosek i wprowadź zmiany w mieście! Ruszyła 10. edycja chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego

Złóż wniosek i wprowadź zmiany w mieście! Ruszyła 10. edycja chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego
Chorzowianie ponownie staną przed okazją realnego wpływu na miejskie inwestycje.fot. Tomasz Breguła

Nadszedł moment na który czekało wielu chorzowian. Miasto ogłosiło rozpoczęcie kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zainteresowane osoby mają teraz czas na składanie wniosków.

Dokładnie wczoraj władze Chorzowa poinformowały o otwarciu 10. edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy kolejny raz będą mogli realnie wpłynąć na to, co dzieje się w naszej gminie.

Budżet Obywatelski cieszy się od samego początku ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory w ramach programu zrealizowano aż 123 inwestycje począwszy od różnego rodzaju imprez plenerowych, turniejów sportowych, przed budki dla jerzyków kończąc na większych projektach budowlanych. To właśnie ta ostatnia kategoria jest najbardziej pożądana przez zgłaszających swoje pomysły.

Podczas tegorocznej edycji pula środków do wykorzystania wynosi 3,9 mln zł. Fundusze pochodzą m.in. z podatków od osób fizycznych zamieszkałych w Chorzowie, w związku z czym w BO mogą brać udział tylko jego mieszkańcy.

Obecnie trwa etap składania wniosków, zakończy się on 12 czerwca. Następnie przedłożone projekty zostaną poddane ocenie merytorycznej, a 10 września rozpocznie się tradycyjne głosowanie. Każda z osób będzie miał do dyspozycji pulę 10 punktów, którą rozdzieli według własnego uznania.

Wnioski można składać tylko i wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem strony: www.bo.chorzow.eu. Wszelkie pytania można kierować na adres bo@chorzow.eu lub pod numerem telefonu 32 416 5000 w. 5286.

Harmonogram 10. edycji Budżetu Obywatelskiego:

9.05-12.06 – zgłaszanie projektów

13.06-28.08 weryfikacja projektów

29.08-9.09 – przyjmowanie i rozpatrywanie odwołań

10.09-25.09 głosowanie

28.09 ogłoszenie wyników

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa