W sobotę rusza demontaż wiaduktu kolejowego. Utrudnienia dla kierowców

W sobotę rusza demontaż wiaduktu  kolejowego. Utrudnienia dla kierowców
Przebudowa linii kolejowej powoduje też zmiany dla kierowców. Kolejne czekają na nich już w sobotę.Google Maps

Na chorzowskich drogach nastąpią kolejne zmiany w organizacji ruchu. W weekend rozpocznie się demontaż jednego z wiaduktów kolejowych.

Przebudowa linii kolejowej w Chorzowie niesie za sobą utrudnienia w ruchu drogowym. Już w najbliższą sobotę tj. 14 maja około godziny 4.00 rozpoczną się prace związane z demontażem wiaduktu kolejowego znajdującego się nad jezdnią ul. Sienkiewicza.

Zamknięty zostanie ruch pieszych, a także pojazdów na fragmencie wspomnianej ulicy, a konkretnie na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Lompy i skrzyżowaniem z pl. Dworcowym.

Kierowcy muszą zatem skorzystać z następujących objazdów:

1. z kierunku skrzyżowania ulic Sienkiewicza, Truchana i pl. Dworcowy w kierunku ulicy Floriańskiej: Sienkiewicza – Rostka – pl. Dworcowy – Pocztową – Rynek – Katowicką – 3 Maja – Floriańską,
2. z kierunku skrzyżowania ulic Floriańskiej i Lompy w kierunku ulicy Sienkiewicza: Floriańska – Krakusa – Katowicka – Rynek – Kościuszki – Moniuszki – Meitzena – Rynek – Pocztową – pl. Dworcowy – ul. Sienkiewicza.

Zmiany obejma także funkcjnowanie komunikacji miejskiej ZTM. Ze wszystkimi szczegółami można zapoznać się TUTAJ.

Zakończenie prac i przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest na poniedziałek 16 maja około godziny 4.00. Wszystkie zmiany można na bieżąco śledzić za pośrednictwem nawigacji Waze – TUTAJ

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości