Reklama:


Niebo nie jest granicą! Już za miesiąc otwarcie Planetarium Śląskiego

Niebo nie jest granicą! Już za miesiąc otwarcie Planetarium Śląskiego
Wygląd zmodernizowanego planetarium robi wrażenie. We jego wnętrzu czeka na nas jeszcze większa gratka!fot. Mariusz Banduch

Już za miesiąc odbędzie się to, na co czekali nie tylko chorzowianie. Po zakończonej modernizacji ponownie otworzą się drzwi Planetarium Śląskiego!

Przebudowa i remont Planetarium Śląskiego jest jedną z najważniejszych inwestycji realizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Obiekt położony na Górze Parkowej przeszedł ogromną modernizację i już 11 czerwca ponownie stanie się dostępne dla gości.

Zupełnie nowy wymiar Planetarium

Obiekt wzbogacił się o ultranowoczesny, hybrydowy system projektorów, które generują obraz w technologii ponad 8K. Jest to jednak zaledwie część nowości, bowiem prawdziwą gratką jest powstanie Śląskiego Parku Nauki. Nowy budynek o powierzchni 2,5 tys. m kw., którego znaczna cześć mieści się pod ziemią zawiera interaktywną ekspozycję dotyczącą sejsmologii, meteorologii, i astronomii, sale wykładowe, a także pracownie. Na gości czeka także symulator lotów w kosmos, pokoje klimatyczne oraz kolumna pogodowa.

Nie tylko kosmiczne otwarcie

Wspomniane otwarcie zaplanowane jest na termin 11-12 czerwca br. W tych dniach dla wszystkich odwiedzających Planetarium przygotowane są dodatkowe atrakcje. Seanse będą odbywać się w dzień i w nocy, dokładny harmonogram znajdziecie 6 czerwca na stronie obiektu – TUTAJ.

Oprócz rzeczy związanych ze specyfiką Planetarium we wspomnianą sobotę będzie można liczyć także na solidną porcję rozrywki. Na scenie wystąpi Dawid Kwiatkowski, Król, a także Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Całość zostanie zwieńczona Drone Show z wykorzystaniem 50 dronów!

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości