Od wiosny ubiegłego roku nie pojawił się na murawie. Ruch żegna się z ważnym zawodnikiem

Od wiosny ubiegłego roku nie pojawił się na murawie. Ruch żegna się z ważnym zawodnikiem
Kacper Kawula kończy swoją przygodę z chorzowskim Ruchem.fot. Ruch Chorzów

Władze Ruchu Chorzów podjęły decyzję o pożegnaniu z zawodnikiem, który znacznie przyczynił się do ubiegłorocznego awansu. Kacper Kawula kończy swoją przygodę z „eRką” na piersi.

Obrońca trafił na Cichą w lutym 2020 roku. W ubiegłych rozgrywkach wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce Niebieskich i swoją grą znacznie przyczynił się do wywalczenia przez Ruch awansu na szczebel centralny. Niestety wiosną 2021 roku defensor odniósł poważną kontuzję. Przez zerwane więzadła krzyżowe do tej pory nie wrócił na murawę.

Klub w oficjalnym komunikacie poinformował o rozwiązaniu kontraktu z zawodnikiem za porozumieniem stron. Obrońca jest jednak w trakcie dalszego leczenia i 14-krotny Mistrz Polski nie zostawi go bez pomocy.

– Dziękujemy Kacprowi za grę dla naszego Klubu, zaangażowanie, waleczność i wkład w wywalczenie awansu do II ligi. Choć kontrakt został rozwiązany, nie zostawiamy „Kawula” na lodzie – pomożemy mu w dojściu do pełni zdrowia, pokrywając koszty kolejnej operacji i procesu rehabilitacji – czytamy na stronie klubu.

Kawula wystąpił w barwach Ruchu 27 razy i czterokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa