Reklama:


Przez Olkusz do Turnieju Mistrzyń. KPR Ruch blisko tytułu

Przez Olkusz do Turnieju Mistrzyń. KPR Ruch blisko tytułu
KPR Ruch Cjorzów już w przedostatniej kolejce może zapewnić sobie tytuł mistrza gr. B pierwszej ligi. Warunkiem jest zwycięstwo za 3 pkt. w OlkuszuFot. Marcin Bulanda

Trzech punktów w dwóch ostatnich meczach potrzebuje KPR Ruch, by zapewnić sobie mistrzostwo w gr. B pierwszej ligi. Chorzowianki nie chcą odkładać niczego na później. Wygrana w Olkuszu (za 3 pkt.) pozwoli im w spokoju przygotowywać się do walki o Superligę.

To już końcówka sezonu pierwszoligowego. KPR Ruch Chorzów ma jeszcze dwa spotkania do rozegrania, ale już w niedzielę może zdobyć tytuł mistrza grupy B, który jest premiowany występem w Turnieju Mistrzyń (z najlepszymi ekipami grup A oraz C).

W niedzielne popołudnie (godz. 17.00) „Niebieskie” zmierzą się na wyjeździe z SPR Olkusz. Drużynę „Srebrnych Lwic” prowadzi były szkoleniowiec Ruchu Marcin Księżyk. Olkusz zajmuje 5. miejsce w tabeli. Przed tygodniem był bliski sprawienia sensacji – jeszcze w przedostatniej minucie prowadził w Żorach z MTS-em 26:25, ale ostatecznie uległ wiceliderowi 26:28. W pierwszej rundzie SPR przegrał w hali MORiS 11:28.

– To zespół młody, walczący, ambitny, momentami niewygodny, który będzie bardzo zmotywowany na Ruch u siebie, w swojej hali. Wiemy jednak, że to my jesteśmy faworytem. Odpowiednia koncentracja i odpowiednie rozegranie meczu pozwoli nam na to, by zdobyć trzy punkty i przypieczętować zwycięstwo w grupie B – mówi „Chorzowianinowi” trener Ruchu Jarosław Knopik.

Przed laty mecze Ruchu z Olkuszem były bardzo zacięte. Wie coś o tym trener Knopik, który po jednym z nich – w Pucharze Polski – stracił pracę (ale kilka dni później władze klubu zmieniły decyzję i pozostawiły go na stanowisku).

– Wiemy, że pojedynki olkusko-chorzowskie mają bogatą historię – trenerską i zawodniczą (cztery zawodniczki Ruchu grały w Olkuszu; to Natalia Kolonko, Paula Masiuda, Sabina Radlak i Dagmara Knapik – przyp. red.). Motywacji i zaangażowania nam nie zabraknie. Jest ta wisienka na torcie w postaci „zamknięcia” ligi już w niedzielę i chcemy to sobie zagwarantować – dodaje Jarosław Knopik.

Przypomnijmy, że po meczu w Olkuszu Ruch zmierzy się jeszcze u siebie z UKS Dziewiątka Legnica (21 maja, godz. 17.00, hala MORiS).

Natomiast Turniej Mistrzyń odbędzie się w dniach 3-5 czerwca. Pewny występu w nim jest już MKS PR Gniezno (mistrz grupy A). Blisko awansu – oprócz Ruchu – jest także UKS Varsovia (gr. C).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości