Clearex bez punktów w Lesznie, ale spadek już mu nie grozi

Futsalowcy Cleareksu (na zdjęciu Mariusz Seget) wrócili z Leszna bez punktów, ale za to są już pewni utrzymania w EkstraklasieFot. Adrian Ślązok

Są dwie wiadomości: zła i dobra. Futsalowcy z Chorzowa przegrali na wyjeździe z GI Malepszy Futsal Leszno 3:5, ale na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu są już pewni utrzymania w Statscore Futsal Ekstraklasie.

Po wysokiej porażce w Bielsku-Białej (0:9 z Rekordem) Clearex pojechał do Leszna bez trzech podstawowych zawodników. Mykyta Możejko, Przemysław Dewucki i Krzysztof Salisz pauzowali za kartki.

Chorzowianie w pierwszej połowie stracili trzy gole, nie odpowiadając ani razu. Dwukrotnie Rafała Krzyśkę z najbliższej odległości pokonywał Fryderyk Maciejewski (obie akcje były bliźniaczo podobne – zagranie wzdłuż bramki i „zamknięcie” akcji na dalszym słupku), a w 18. minucie Douglas wykorzystał przedłużony rzut karny.

Po przerwie prowadzenie gospodarzy – na 4:0 – podwyższył Douglas, który tym razem pewnie wykonał „krótki” rzut karny (podyktowany za faul Mariusza Segeta na jednym z rywali).

Dopiero w 35. minucie podopieczni Andrzeja Szłapy znaleźli drogę do siatki rywali. W zamieszaniu Szymon Łuszczek wykorzystał błąd golkipera gospodarzy. Za moment Seget zagrał wzdłuż bramki, a Dominik Solecki zaliczył niefortunną interwencję. Clearex poczuł krew. Seget – po podaniu Michała Dubiela – doprowadził do stanu 3:4.

Chorzowianie mogli zremisować, okazję na 4:4 zmarnował Maciej Mizgajski. To się zemściło. Na sekundę przed końcem Mateusz Lisowski posłał piłkę do pustej bramki Cleareksu (który wcześniej wycofał golkipera).

Clearex spadł na 12. pozycję, ale nie musi się już martwić o utrzymanie w Ekstraklasie. Nie zostanie bowiem wyprzedzony przez 14. zespół tabeli (pierwszy ze strefy spadkowej) LSSS Team Lębork, który przegrał siódme spotkanie z rzędu.

Przed zespołem Andrzeja Szłapy jeszcze dwa mecze – z Gredarem Fit-Morning Brzeg (21 maja, na wyjeździe) i Red Dragons Pniewy (28 maja, w Chorzowie).

28. kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy
GI Malepszy Futsal Leszno – Clearex Chorzów 5:3 (3:0)
Bramki:
Maciejewski dwie (3, 15), Douglas dwie (18. przedłużony rzut karny, 33. karny), Lisowski (40) – Łuszczek (35), Solecki (37. samobójcza), Seget (40).
Clearex: Krzyśka (32. Nadolski) – Mizgajski, Łuszczek, Dubiel, Brocki oraz Jankowski, Cichy, Seget, Niemczyk.