Chorzowscy policjanci zatrzymali na granicy nielegalnych uchodźców

Chorzowscy policjanci zatrzymali na granicy nielegalnych uchodźców
W dalszym ciągu na granicy prowadzą mundurowi z różnych stron Polski.fot. KMP Chorzów

W dalszym ciągu do służby na granicy delegowani są policjanci z całej Polski. W ostatnim czasie podczas działań wykazali się chorzowscy mundurowi.

W ubiegły piątek przy granicy polsko – białoruskiej w powiecie augustowskim służbę pełnili funkcjonariusze z naszego miasta. Stróże prawa otrzymali w pewnym momencie informację, że w ich kierunku na rowerach zmierza dwóch młodych mężczyzn, którzy mogli nielegalnie przekroczyć granicę.

Policjanci natrafili na podejrzanych podczas patrolu na DW672 w pobliżu Mikaszówki. Po zatrzymaniu mężczyźni wylegitymowali się tunezyjskimi paszportami, co wzbudziło podejrzenia, że mogą nielegalnie przebywać na terytorium Polski.

– 24 i 20-latek, nie byli też w stanie w sposób logiczny wyjaśnić celu podróży, jak i pochodzenia rowerów – informują mundurowi.

Stróże prawa zawiadomili posterunek w Augustowie, a następnie zgłoszenie o zajściu otrzymała Straż Graniczna, która szybko pojawiła się w miejscu zatrzymania mężczyzn.

Okazało się, że faktycznie są oni Tunezyjczykami, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Obecnie trwa ustalanie tego, czy rowery którymi się poruszali nie pochodzą z kradzieży.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa