Reklama:


Już jutro targi pracy w Chorzowie. Na pomoc mogą liczyć także cudzoziemcy

Już jutro targi pracy w Chorzowie. Na pomoc mogą liczyć także cudzoziemcy
Targi pracy odbędą się w siedzibie Centrum Integracji Pokoleniowej.fot. archiwum

Już jutro w Chorzowie odbędą się targi pracy. Tegoroczna oferta skierowana jest także do cudzoziemców.

Kolejny raz Powiatowy Urząd Pracy wspólnie z Centrum Przedsiębiorczości organizuje targi pracy. Wydarzenie odbędzie się już jutro w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7. Początek zaplanowany jest na 10.00.

Tegoroczna edycja skierowana będzie także do cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, którzy w obliczu wojny jaka panuje w ich kraju znaleźli swoje schronienie na terytorium Polski.

– Już 1953 uchodźców z walczącej Ukrainy zarejestrowaliśmy w UM do systemu PESEL. Liczba ta nie jest równoznaczna z ilością uchodźców przebywających w naszym mieście. Część obywateli Ukrainy wyjechała dalej, do innych miast, lub opuściła nasz kraj, udając się do innych państw EU. Spora część – zwłaszcza w ostatnich dniach – decyduje się na powrót do ojczyzny, do miejscowości i regionów, które uważają za względnie bezpieczne. My działamy i pomagamy dalej. Kolejny etap to aktywizacja zawodowa. Zarówno dla pracodawców naszego miasta, jak i urzędu pracy pomoc uchodźcom w znalezieniu zatrudnienia to duże wyzwanie – tłumaczy Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

W związku z tym swój udział w targach zapowiedziały firmy zainteresowanie zatrudnieniem cudzoziemców.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa