Reklama:


Ruch z licencją na grę w 1. lidze. Pora wywalczyć awans

Ruch z licencją na grę w 1. lidze. Pora wywalczyć awans
Formalnie Ruch będzie mógł przystąpić w przyszłym sezonie do rozgrywek 1. ligi..fot. Marcin Bulanda

Wniosek Ruchu Chorzów o przyznanie licencji na grę w 1. lidze został pozytywnie rozpatrzony. Całą resztę Niebiescy muszą wywalczyć na boisku.

Drużyna 14-krotnego Mistrza Polski w dalszym ciągu walczy o awans do 1. ligi. Do końca sezonu zasadniczego pozostała już tylko jedna kolejka w ramach której Niebiescy zagrają w niedzielę przy Cichej z Hutnikiem Kraków. Następnie chorzowianie przystąpią do barażów.

Licencja już jest

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrzyła w ubiegły piątek, tj. 13 maja br., wnioski drugoligowych klubów o przyznanie licencji na grę w 1. lidze. Wśród drużyn, które ubiegały się o zezwolenie znajdował się także Ruch. Niebiescy zostali pozytywnie zweryfikowani i otrzymali wspomnianą licencję z nadzorem finansowym na sezon 2022/2023. Oprócz chorzowskiego klubu proces pozytywnie przeszły Stal Rzeszów, Motor Lublin, Garbarnia Kraków, Chojniczanka Chojnice oraz Wigry Suwałki. Komisja negatywnie rozpatrzyła wnioski Raduni Stężyca oraz Olimpii Elbląg.

Awans kwestią otwartą

W związku z zadyszką jakiej doznali podopieczni Jarosława Skrobacza w ostatnich tygodniach, Ruch stracił szansę na bezpośredni awans. Miejsca, które go gwarantują zapewniły już sobie Stal Rzeszów i Chojniczanka Chojnice. Niebiescy są natomiast pewni gry w barażach, choć nie wiadomo na ten moment z kim i gdzie zagrają.

Obecnie nasza drużyna plasuje się na 3. miejscu z dorobkiem 60 pkt. Tuż za plecami chorzowian znajduje się Motor Lublin – 59 pkt., i Wigry Suwałki 57 pkt. Końcowy układ tabeli zależy zatem od rezultatów ostatniej kolejki, w której Niebiescy podejmą Hutnika Kraków. Jest to kluczowa kwestia w rozkładzie meczów barażowych. W pierwszej serii gier trzeci zespół jako gospodarz zagra z szóstą drużyną, natomiast adekwatnie czwarty z piątym. Oba starcia zaplanowane są na 25 maja. Zwycięzcy meczów zmierzą się natomiast 29 maja w finale. Jego gospodarzem również będzie zespół, który zajął wyższą lokatę w eWinner 2. lidze.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa