Ruch poznał lokalizację Turnieju Mistrzyń. Czeka na ostatniego rywala

Ruch poznał lokalizację Turnieju Mistrzyń. Czeka na ostatniego rywala
Na początku czerwca piłkarki KPR Ruch Chorzów (na zdjęciu Karolina Jasinowska) powalczą w Brodnicy o awans do PGNiG Superligi KobietFot. Marcin Bulanda

Ze wszystkich mistrzów grupy B „Niebieskie” będą mieć najwięcej kilometrów do pokonania. O PGNiG Superligę Kobiet powalczą w Brodnicy – mieście w woj. kujawsko-pomorskim.

KPR Ruch Chorzów wykonał pierwszą część zadania. W przedostatniej kolejce zapewnił sobie tytuł mistrza grupy B pierwszej ligi, pokonując na wyjeździe SPR Olkusz 28:24.

Podopieczne Jarosława Knopika przystąpią teraz do decydującego boju o PGNiG Superligę Kobiet. Zagrają w Turnieju Mistrzyń, razem z najlepszymi ekipami z grup A i C. Tylko zwycięzca imprezy awansuje do elity.

Już wcześniej Związek Piłki Ręcznej w Polsce podał termin Turnieju Mistrzyń – 3-5 czerwca. Teraz zaś ogłoszono, kto zorganizuje imprezę. Gospodarzem została Brodnica – miasto w województwie kujawsko-pomorskim.

Pozostaje jeszcze jedna zagadka: kto będzie drugim rywalem „Niebieskich”? Rywalizację w gr. A kilka tygodni temu wygrał MKS PR Urbis Gniezno. Natomiast mistrzem grupy C zostanie albo AZS AWF Warszawa (56 pkt.), albo UKS Varsovia (54). Ta ostatnia ma jeszcze jedno spotkanie – w czwartek zmierzy się na wyjeździe z JKS San Jarosław i może przeskoczyć w tabeli „Akademiczki”.

Losowanie Turnieju Mistrzyń zostanie przeprowadzone 26 maja. Jedno jest pewne – Ruch uda się w najdłuższą podróż. By dojechać z Chorzowa do Brodnicy, trzeba pokonać 415 km. Zespół z Gniezna będzie mieć do pokonania ok. 200 km, zaś któraś ze stołecznych ekip jeszcze mniej.

Tymczasem w sobotę (21.05.) „Niebieskie” rozegrają ostatnie spotkanie w grupie B – w hali MORiS zmierzą się z UKS Dziewiątka Legnica (godz. 17). To jedyny przeciwnik, z którym chorzowianki przegrały w tym sezonie I ligi (28:30 w Legnicy).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa